Глава Євроради закликав Німеччину взяти на себе головну роль у вирішенні проблеми з біженцями

0 коментувати
Дональд Туск: Майбутнє Європи великою мірою залежить від позиції Німеччини

Дональд Туск: Майбутнє Європи великою мірою залежить від позиції Німеччини

Голова Євроради Дональд Туск висловився за те, щоб Німеччина взяла на себе керівну роль в Європі у подоланні кризи навколо біженців, повідомляє DW

"Майбутнє Європи великою мірою залежить від позиції Німеччини в кризі навколо біженців", - сказав він 9 листопада в Берліні, виступаючи з традиційною Європейською промовою, яку тримає в цей день в німецькій столиці кожен керівник Євроради.

Керівна роль Берліна, на його думку, повинна, перш за все, проявитися у вирішенні трьох завдань: забезпеченні безпеки зовнішніх кордонів Євросоюзу, боротьбі з радикальним популізмом і зміцненні єдності Заходу.

Туск підкреслив, що Німеччина повинна "рішуче і без історичних комплексів" подбати про охорону зовнішніх кордонів Євросоюзу. Від їх безпеки безпосередньо залежить існування відкритих внутрішніх кордонів у рамках шенгенської зони. Крім того, зазначив він, має бути зрозуміло: "Європа не може акцептувати всіх бажаючих прибути на наш континент".

Федеральний канцлер Ангела Меркель, зазначив Туск, зрозуміла, що "солідарність означає вміння жертвувати частиною своїх власних інтересів в ім'я загального блага Європи, або для людей, які опинилися в біді, як біженці". Одночасно Європа "у своїх власних інтересах повинна продемонструвати солідарність з Німеччиною", вказав колишній прем'єр-міністр Польщі.

"Чи збережеться Європа як континент свободи, верховенства права, поваги до індивідуума, як континент безпеки для своїх громадян - значною мірою залежить від німців. Але і, звичайно, від решти 27 країн", - підкреслив Туск.

Раніше представник канцлера ФРН Штеффен Зайберт заявив, що міграційну криза в Європі неможливо вирішити, зводячи загородження і стіни. Він зазначив, що ця проблема може бути вирішена лише, якщо Європа об'єднає свої зусилля.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: