Генерал США назвав важливу умову для успішного стримування РФ в Європі

0 коментувати
НАТО необхідно спростити механізм пересування військових підрозділів між європейськими країнами

НАТО необхідно спростити механізм пересування військових підрозділів між європейськими країнами

Командувач сухопутними силами США в Європі генерал Бен Ходжес в інтерв'ю ВВС назвав головну умову для успішного стримування РФ в Європі

За словами Ходжеса, для успішного стримування Росії, НАТО повинен отримати можливість швидкого переміщення своїх військ на континенті. Наприклад, у росіян зараз є така можливість, а в НАТО її поки немає:

"20 тисяч осіб з озброєнням можуть з'явитися на кордонах НАТО, або біля кордонів Грузії, України. Це серйозно турбує. У Росії є те, що ми називаємо свободою пересування. Вони можуть пересуватися як завгодно всередині РФ", - цитує інтерв'ю Ходжеса Європейська правда.

За словами генерала, у військ НАТО повинна бути така ж мобільність всередині альянсу і для цього необхідна свого роду "військова шенгенська зона", що дозволяє військам пересуватися через країни.

"Британські або американські підрозділи повинні мати можливість пересуватися в будь-яку точку НАТО протягом трьох днів. Поки у нас цього немає і близько. Це важлива частина програми стримування", - зазначив він.

Зважаючи на це, Ходжес зазначив, що країнам НАТО необхідно спростити механізм пересування військових підрозділів між країнами, щоб бути в змозі швидко зреагувати на потенційну загрозу з боку РФ.

Раніше генерал виступив з цією пропозицією в ході масштабних військових навчань НАТО в Польщі Anakonda-2016, в яких взяли участь близько 31 тисячі військовослужбовців.

У травні 2016 року НАТО прийняв рішення розмістити чотири додаткових батальйони в Польщі та країнах Балтії, враховуючи напруженість у відносинах з Кремлем. Як повідомлялося, свої батальйони для зміцнення східного флангу НАТО виділять США, Велика Британія і Німеччина. Очікується, що розгортання сил Альянсу відбудеться у 2017 році. 

Також, міністри оборони країн-членів НАТО ухвалили рішення про посилення присутності військових сил в регіоні Чорного моря. 

У той же час, США також мають намір звернутися за допомогою до Канади для військового стримування Росії в регіоні Східної Європи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: