Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Футбол поза політикою. Про що йдеться у резолюції конгресменів США до ФИФА

7 червня, 15:18
751
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські законодавці закликають Міжнародну федерацію футболу надати публічні роз'яснення, чому вона продовжує планувати проведення Чемпіонату з футболу у Росії

Засудити проведення у Росії Чемпіонату світу з футболу. Двопартійну резолюцію такого змісту представили у Конгресі США. У документі йдеться про порушення міжнародних законів і відхід від цінностей FIFA напередодні Чемпіонату Світу 2018. Резолюцію на розгляд внесли члени Палати представників американського Конгресу - республіканка з Флориди Ілеана Рос-Лехтінен і демократка з Огайо Марсі Каптур. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Конгресмени США нагадують, що російська агресія і окупація територій України призвели до загибелі 10 тис. осіб. Війна спричинила 1 млн 600 тис. внутрішньо переміщених осіб та утиски корінних кримських татар. У резолюції наголошується, що США та міжнародне співтовариство повинне продовжувати роботу над тим, щоб Росія відповіла за свої вчинки і зазнала покарання за порушення міжнародного права.

Необхідно вживати заходів для попередження дестабілізуючих дій Кремля.

Росія порушує гуманні цінності FIFA, сама ж Міжнародна федерація футболу ніяк не реагує

Американські законодавці закликають Міжнародну федерацію футболу надати публічні роз'яснення, чому вона продовжує планувати проведення Чемпіонату з футболу у Росії. Адже варто до уваги взяти те, що РФ залишається під міжнародними санкціями за агресію, що триває проти України, та незаконну окупацію Криму.

Серед зазначених у резолюції фактів порушень - вторгнення в Україну, задокументовані випадки порушення прав людини, арешт і ув'язнення політичних активістів та журналістів. Під час виступу Марсі Каптур наголосила: важливо не підірвати ефективність глобальних санкції щодо Росії.

“Коли увагу усього світу звернено до Чемпіонату у Росії, резолюція чітко демонструє, що Конгрес не забув довготриваючу російську кампанію з дезінформації, втручання у вибори, насильство у різних точках світу і зневажання прав людини”, - зазначила Каптур.  

Чи вистачить психологічного тиску

Підтримала колегу республіканка Ілеана Рос-Лехтінен. Вона додала, що футбольний чемпіонат для Росії - це спроба очиститись і можливість збагатитись. Водночас Рос-Лехтінен не радить туристам їхати до країни тиранічного режиму.

“Нам потрібно намагатися зробити так, щоб режим Путіна відповів. І закликати FIFA змінити правила, щоб диктатори більше не змогли удостоїтися проведення престижних заходів”, - сказала республіканка.

Ініціативу обох політиків підтримав і член комітету нижньої палати з міжнародних справ, конгресмен-демократ Еліот Енгел.

Проведення Чемпіонату у РФ підриває ефективність глобальних санкції щодо Росії

Цінність резолюції полягає саме у тому, що документ активно просувають і демократи, і республіканці, розповів експерт-міжнародник Борис Тізенгаузен. Але документ матиме, скоріше, не практичний, а психологічний ефект. Попри те, що у тексті зазначено, що Росія порушує гуманні цінності FIFA, сама ж Міжнародна федерація футболу ніяк не реагує.   

 “Ще у квітні Річард Блюменталь, американський сенатор, написав листа FIFA, у якому попросив забрати у Росії заявку на проведення чемпіонату, на що у FIFA відповіли, що футбол поза політикою. Типу ми поєднуємо людей. Гроші ніхто втрачати не хоче. Що стосується конкретно цієї резолюції, то якщо вона буде прийнята, у світі ще раз підтвердять, що Росія - агресор та ізгой”, - зазначив Тізенгаузен.

Тізенгаузен додав: ніхто з американських політичних лідерів не збирається відвідувати Чемпіонат світу з футболу. А ось щодо європейських партнерів такої впевненості немає.

Раніше повідомлялося, що 5 тисяч громадян України придбали квитки на Чемпіонат світу з футболу-2018 попри політичну ситуацію. 

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Литви Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс розкритикував ідею проведення Чемпіонату світу з футболу в Росії і назвав це "дурною ідеєю".

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися