ФСБ РФ звинуватила Чубарова у причетності до "створення екстремістського угрупування" в Криму

21 травня 2018, 11:26
248
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ФСБ РФ заявила про викриття в Криму екстремістської групи, нібито створеної помічником депутата Ради Мустафи Джемілєва Ерола Велієва за вказівкою лідера Меджлісу кримсько-татарського народу Рефата Чубарова.

У російському відомстві запевняють, що "екстремісти планували злочини для залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на півострові".

"Групу сформували в Харкові, в неї входили помічник депутата Ерол Велієв та боксери А. Стешенко і А. Третьяков", - йдеться в повідомленні ФСБ РФ.

Нібито "члени екстремістського угруповання в січні 2018 року з використанням пляшок із запальною сумішшю здійснили підпал будинку муфтія Криму Е. Аблаєва, який вніс значний вклад у зміцнення національної єдності".

Російською владою "порушено кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч.1 та 1.1 ст. 282.1 КК РФ (Створення екстремістської організації і вербування осіб) щодо Велієва і ч. 2 ст. 282.1 (Участь в екстремістському угрупованні) щодо Стешенка і Третьякова. Велієву та Третьякову звинувачення за відповідними статтями КК РФ пред'явлені заочно, обидва оголошені у федеральний розшук.

Після захоплення Криму окупаційна влада проводила систематичні арешти і акції залякування серед кримських татар. У 2016 році Меджліс був віднесений російською владою до числа "екстремістських організацій" та заборонений.

Автономна Республіка Крим була незаконно відторгнута від України навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації із загальної дестабілізації країни після Революції Гідності. Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
Сьогодні, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Економіка

Сьогодні, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці
Політика

Сьогодні, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
Геополітика

Сьогодні, 11:17

article_img
Міжнародні експерти засудили главу МЗС Німеччини за висловлювання щодо деескалації конфлікту на Донбасі

Вибір редакції

Час відповідати

Сьогодні, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю
Економіка

Сьогодні, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці
Події

Сьогодні, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі