Financial Times запропонував Росії шлях з путінського рабства

1 коментувати
Не всі в Росії зав'язано на Путіна, упевнений автор статті

Не всі в Росії зав'язано на Путіна, упевнений автор статті

Оглядач видання Financial Times Тоні Барбер зауважив, що неймовірна популярність Володимира Путіна серед росіян є міфом, який заслуговує активної роботи Заходу

Журналіст вважає, що США і Європа не приділяють цьому факту належної уваги.

"По-перше, в системі державного управління, що перешкоджає політичної конкуренції та контролює свободу слова так методично, як це робиться в Росії, популярність означає зовсім не те, що на Заході. По-друге, росіяни точно так само, як і всі ми, судять про своїх правителів на основі того, краще або гірше за них живеться", - пояснив він.

Барбер нагадав про "хвороби російської економіки" - скорочення кадрів, "плачевною" продуктивності праці, сировинної залежності, технологічної відсталості, корупції і "пародії на право".

Автор вказує, що за результатами опитування Левада-Центру, анексію Криму в березні 2015 року підтримали всього 34% росіян, а в березні минулого року - 58%. Між тим 64% росіян (проти 56% у 2009 році) виступили в цьому році проти яких би то не було заходів по збереженню колишніх радянських республік під контролем Москви.

"Зважаючи на думку більшості, вона чутлива до західної ідеї міжнародних відносин як цивільної та комерційної сфери в не меншій мірі, ніж політичної і військової арени. Щоб підтримати таке ставлення, Заходу слід зберегти відкритими канали зв'язку з російським суспільством", - пропонує Барбер.

Він закликає уряди Заходу залишатися твердими по відношенню до Москви і зберігати відданість Україні, докладаючи зусиль з її перетворення на успішну державу. Пояснювати конфлікт з Росією як боротьбу цивілізацій - означає грати на руку Путіну, переконаний він.

"Москва і Захід не ладнають не тому, що являють собою протилежні системи цінностей і типи людей, а, головним чином, із-за того, що Кремль знаходиться під контролем надзвичайно озлобленого силового апарату. Заходові треба потерпіти... в очікуванні дня, коли мінливі внутрішньоросійські обставини створять умови для зменшення міжнародної напруженості, - яким би далеким він не здавався, поки Путін при владі", - підсумував автор.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: