Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Естонія закрила в'їзд до країни 49 фігурантам місцевого списку Магнітського

30 березня, 02:05
103
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ініціатором заборони став глава Міністерства закордонних справ Естонії

У четвер, 29 березня, уряд Естонії заборонивв в'їзд до країни 49 фігурантам місцевого списку Магнітського.

Як повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Естонії, за пропозицією глави МЗС Свена Міксера уряд "прийняв рішення про заборону на в'їзд до республіки 49 особам, пов'язаним із грубими порушеннями прав людини, в тому числі зі смертю Сергія Магнітського, на підставі закону про міжнародні санкції".

"Єдність і рішучість уряду з цього питання засвідчує наше прагнення привернути увагу до зростаючих порушень міжнародного права в Росії. Ми не можемо не реагувати на порушення прав людини", - сказав Міксер.

Він зазначив, що Естонія підтримує дотримання верховенства закону шляхом здійснення таких заходів.

"Естонія дуже серйозно ставиться до прав людини, і ми також хотіли б відправити це послання нашим союзникам. Всі ми повинні реагувати на спроби підірвати заснований на правилах світовий порядок і тим самим сприяти нашій безпеці", - сказав міністр.

Нагадаємо, в лютому Латвія заборонила в'їзд до країни 49 іноземцям, внесеним в так званий "список Магнітського", Литва зробила те ж у січні.


Акт Магнітського був прийнятий у грудні 2012 року в США. Відповідно до закону, скасовувалася поправка Джексона-Веніка та вводилися персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в Росії.

Закон названий на честь бізнесмена Сергія Магнітського, який у 2009 році був заарештований за звинуваченням у допомозі голові фонду Hermitage Capital Management Вільяму Браудеру в ухиленні від сплати податків. Через 11 місяців попереднього ув'язнення Сергій помер у лікарні Слідчого ізолятора №1 міста Москва.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 11:55

article_img
ЗМІ: Лукашенко обговорив російський тиск з вищим керівництвом Білорусі і закликав "стояти за незалежність"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися