Естонія представила свою версію далекосяжних намірів РФ в Європі

0 коментувати
Естонія не є пріоритетом для Росії, але використання проти країни військової сили не є виключеним

Естонія не є пріоритетом для Росії, але використання проти країни військової сили не є виключеним

У річному звіті Департаменту інформації Естонії, який відповідає за зовнішню розвідку йдеться, що використання військової сили щодо країн Балтії з боку Росії малоймовірно, але повністю виключати таку можливість не можна

Зокрема, автори звіту пишуть, що мета Росії в Європі полягає в тому, щоб обмежити, а потім і виключити, військову присутність США на материку. При цьому Естонія не є пріоритетом для Росії, повідомляє Рostimees.

Наголошується, що найбільша загроза військового конфлікту для країн Балтії може виникнути у разі, якщо російське керівництво через уявну загрозу з боку Заходу, надасть неправильну оцінку того, що відбувається в країнах Балтії. При цьому Росія розглядає Європу як єдине ціле і тому конфлікт в Україні і боротьба за Арктику можуть вплинути і на країни Балтії.

У доповіді говориться, що незважаючи на те, що Естонія не є пріоритетом для Росії, використання проти країни військової сили не є виключеним. Військове втручання можливе при гіпотетичному військовому конфлікті Росії і НАТО в якомусь іншому регіоні, наприклад, якщо російські військові сили не зможуть адекватно відповісти на події.

У цьому випадку Росія може створити гарячу точку в країнах Балтії, щоб зміцнити свою позицію в переговорах, які послідують після конфлікту.

Раніше віце-канцлер міністерства оборони Естонія Міко Хальяса заявив, що на майбутньому саміті НАТО у Варшаві буде домагатися розміщення батальйону наземних військ на території країни, бажано на довгостроковій основі.

Нагадаємо, генсек НАТО Йенс Столтенберг розкрив вплив російських амбіцій в Європі на трансформацію військової стратегії Альянсу. За словами Столтенберга, збільшення американського внеску в оборону Європи, нарощування військових витрат НАТО і військове посилення східного флангу Альянсу є наслідком дій Росії щодо України.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: