Ескалація в Алеппо: США попередили Росію про готовність припинити взаємодію щодо Сирії

28 вересня 2016, 18:46
1781
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Держсекретар США Джон Керрі

Держсекретар США Джон Керрі попередив главу російського МЗС Сергія Лаврова про готовність Вашингтону припинити взаємодію з Росією щодо Сирії, повідомляє Інтерфакс-Україна

За словами офіційного представника Держдепартаменту Джона Кірбі, про це Керрі попередив російську сторону під час телефонної розмови.

"Він (Керрі – Ред.) інформував міністра закордонних справ, що США готуються призупинити американо-російську взаємодію з Сирії, включаючи створення Спільного виконавчого центру, доти, поки Росія не зробить негайні кроки з припинення наступу в Алеппо і не відновить режим припинення вогню", - сказав Кірбі.

27 вересня армія режиму Башара Асада пішла в наступ на райони Алеппо, контрольовані поміркованою опозицією. Як повідомлялося, сили Асада ведуть наступ на стару частину міста одразу з чотирьох напрямків.

Раніше сирійська опозиція заявила, що після масштабних бомбардувань російської та урядової авіації, процес переговорів, які ведуться під егідою ООН за участю США і Росії, став безглуздим.

У свою чергу, США, Велика Британія і Франція виступили за скликання екстреного засідання Ради безпеки у зв'язку з ситуацією в Сирії після постійних кривавих атак урядової авіації, підтримуваної силами РФ.

Під час засідання західні країни засудили Росію через відсутність з її боку кроків щодо врегулювання конфлікту в цій країні, а постпред США при ООН Саманта Пауер звинуватила Москву у варварстві, яке вона демонструє своїми діями в Сирії.

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше