Ердоган, якого ви не знали: 10 фактів про президента Туреччини, які пояснюють, чому в країні стався заколот

1 коментувати
Ердоган називає себе послідовним прихильником світського шляху Туреччини, проте опозиція заявляє про його наміри перетворити країну на фундаментальну ісламську державу

Ердоган називає себе послідовним прихильником світського шляху Туреччини, проте опозиція заявляє про його наміри перетворити країну на фундаментальну ісламську державу

У ніч на суботу, 16 липня, в Туреччині відбулася спроба військового перевороту. Частина турецьких військових спробувала захопити владу в країні, однак заколот вдалося придушити

НВ зібрало факти про чинного президента Туреччини - Реджепа Ердогана, які допоможуть пролити світло на те, чому в Туреччині була здійснена спроба його повалення.

1 Реджеп Ердоган – засновник правлячої політичної партії в Туреччині Справедливості і розвитку, завдяки перемозі якої на виборах в 2002-2003 рр. він став прем'єр-міністром країни. Ердоган протягом 11 років – з 2003 по 2014 рік – обіймав крісло прем'єр-міністра Туреччини.

2 У серпні 2014 року він здобув перемогу на перших в країні прямих виборах президента, ставши першим всенародно обраним президентом країни. До нього президентський пост в Туреччині носив, головним чином, церемоніальний характер.

3 На посаді президента Ердоган поступово почав зосереджувати в своїх руках все більшу владу, рухаючись в бік авторитаризму. Його головною метою називають перетворення Туреччини з парламентської республіки на президентську.

4 За час свого правління Ердоган взяв гору над раніше недоторканною політичною і військовою елітою, яка до приходу до влади партії Справедливості і розвитку чотири рази втручалася в політику Туреччини для того, щоб припинити зростання впливу ісламістів. Зокрема, у 2013 році з подачі Ердогана члени вищого військового командування країни були засуджені на довічне ув'язнення за спробу "військового перевороту проти партії Справедливості і розвитку".

5 У червні 2013 року Ердоган обрушив всю силу своєї влади на придушення протестів у Стамбулі, формальним приводом для яких стала загроза вирубки дерев під забудову. У протестах, які поширилися на інші великі міста, брали участь активісти, стурбовані поширенням ісламських цінностей, проповідуваних партією Ердогана.

6 Президент Туреччини виступає з різкою критикою соціальних мереж, особливо проти Twitter. У Туреччині не раз блокували доступ до соцмереж (зокрема, до Twitter і Facebook) у спробі запобігти витоку різного роду інформації (після терактів і під час протестів).

7 Ердоган, який закінчив ісламську школу, стверджує, що не має наміру насаджувати ісламські цінності, однак підтримує "право турків відкрито висловлювати свої релігійні переконання". Якось під час одного з публічних виступів Ердоган продекламував вірш, в якому були такі рядки: "Наші військові бараки - це мечеті, наші шоломи - це купола, наші багнети - це мінарети, а наші солдати - це правовірні".

8 Прихильник світського шляху Туреччини – так називає себе Ердоган. У жовтні 2013 року в Туреччині зняли заборону на носіння жіночих головних хусток у державних установах, за винятком суду, армії та поліції. Однак дружина президента носить хустку на всіх офіційних заходах.

9 Найвідданіші прихильники Ердогана, які палко підтримують його заяву щодо права висловлювати релігійні переконання, стали називати його "султаном", як би повертаючи Туреччину до "Золотих днів" Оттоманської імперії".

10 Президентський палац Ак-Сарай (Білий палац), побудований за Ердогана на пагорбі на околиці Анкари, нараховує 1000 кімнат, і за розмірами він перевищує як Білий дім, так і Кремль. Його будівництво обійшлося країні понад закладених в проект 615 млн доларів. Критики президента називають новий палац відображенням авторитарного стилю правління Ердогана.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: