Енергетичний конкурент Росії вирішив спільно з Путіним шукати вихід з пастки низьких цін на нафту

18 січня 2016, 20:17
Глава МЗС Катару Халід Аль-Аттіях відвідав з офіційним візитом Росію і заявив про бажання досягати спільно з Кремлем стабільності на ринку енергоносіїв, повідомляє Reuters

Зокрема, Аль-Аттіях заявив, що сторони виявили "бажання домагатися стабільності на ринках енергоносіїв" шляхом діалогу виробників і споживачів енергоресурсів.

Також глава МЗС Катару додав, що країни домовилися збільшити торгівлю скрапленим природним газом і заявив про існування "спільних інтересів" Росії і Катару як членів Форуму країн-експортерів газу.

Відео дня

У свою чергу, глава РФ Путін назвав необхідним "поговорити про взаємодію і погодження позицій в енергетиці".

Зазначимо, що Катар є одним з найбільших в світі постачальників зрідженого природного газу, і він виступає конкурентом Росії на енергетичному ринку.

У свою чергу, Туреччина, яка переживає гостру кризу у відносинах з РФ розраховує на імпорт катарського газу і має намір розмістити в Катарі свою військову базу.

Нагадаємо, ціни на нафту впродовж декількох місяців демонструють тенденцію до істотного падіння. Цьому сприяє як загальний надлишок сировини на ринку (обумовлений позицією найбільших виробників ОПЕК, зокрема, Саудівської Аравії), так і вихід на ринок американської нафти.

Крім того, Іран після скасування санкцій планує повернути собі колишні позиції в ОПЕК і на міжнародному ринку і до осені збільшити експорт сирої нафти до 2 мільйонів барелів на день, що на думку аналітиків, істотно позначиться на ціні "чорного золота".

На даний час російський бюджет-2016 розрахований на середньорічну ціну на нафту марки Urals у $50 за барель і середньорічний курс 63,3 рубля за $1. За даними агентства Reuters, російська влада, зіткнувшись з різким падінням цін на нафту і рецесією економіки, збирається внести правки до бюджету і на 10% скоротити витрати.

Показати ще новини
Радіо NV
X