Україна веде переговори про експорт зерна з Туреччиною та ООН, організація готова очолити процес — Зеленський

4 липня 2022, 22:01
Володимир Зеленський (Фото:instagram.com/zelenskiy_official)

Володимир Зеленський (Фото:instagram.com/zelenskiy_official)

Президент Володимир Зеленський розповів, що Україна веде переговори з Туреччиною й ООН щодо експорту українського зерна.

Під час спільного брифінгу з прем'єр-міністеркою Швеції Магдаленою Андерссон у Києві в понеділок, 4 липня, глава держави повідомив, що Україна зі свого боку працює над різними шляхами експорту — як залізничними, так і річковими, і щодня збільшує експорт, незважаючи на складні умови.

Відео дня

Він нагадав, що в Україні зараз заблоковано 22 мільйони тонн, ще близько 60 млн тонн очікується восени.

«Справді, ми зараз ведемо переговори з турецькою стороною та з ООН. Наші представники, які відповідають за безпеку виходу зерна з наших портів. Але дуже важливий момент: щоб хтось гарантував безпеку кораблям тих чи інших держав, окрім Росії, якій ми не довіряємо, які приходитимуть до нас для завантаження тієї чи іншої продовольчої продукції. Саме про це зараз ведеться розмова у Туреччині... ООН займає лідерську позицію і, нам усім здається, готова очолити цей процес», - розповів Зеленський.

Президент також зазначив, що Україна на дипломатичному рівні працює над тим, щоб "цивілізовані країни" не приймали зерно, яке Росія викрала і намагається незаконно вивезти через тимчасово захоплені порти.

Кому Росія продає вкрадене українське зерно? – Євгенія Дроздова

Показати ще новини
Радіо NV
X