Екс-посли і експерти США озвучили, які реформи є критично важливими для України

8 березня 2018, 14:21
526
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Крім усього, експерти закликають скасувати або обмежити недоторканність депутатів

Friends of Ukraine Network (Американська мережа друзів України), куди входять екс-посли і експерти США, озвучили критично важливі реформи, які необхідно здійснити в Україні.

Заява ініціативи Friends of Ukraine Network опублікована на сайті недержавної Фундації Україна-США.

Документ підписали колишні посли США в Україні Вільям Міллер, Стівен Пайфер, Роман Попадюк, Вільям Тейлор і експерти відомих організацій.

"Ми (Friends of Ukraine Network - ред.) Аплодуємо Україні за те, що вона здійснила більше реформ у багатьох галузях за останні чотири роки, ніж за попередні два десятиліття, але їй потрібно проявити більш міцне лідерство, більше зусиль та відданості в боротьбі зі всеосяжною і давно існуючою корупцією в державному та приватному секторах", - йдеться в заяві.

Незважаючи на створення нових антикорупційних органів, зокрема НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та НАЗК, їх структура залишається незавершеною, роботі існуючих органів перешкоджають, антикорупційні активісти зазнають несправедливості і переслідувань, додали екс-посли і експерти.

У своїй заяві вони також закликали Верховну Раду і уряд України до негайних і термінових дій у створенні незалежного спеціалізованого антикорупційного суду в повній відповідності з рекомендаціями Венеціанської Комісії та умовами програми МВФ; підтримки, а не підриву роботи НАБУ і САП; реформ НАЗК і оновлення його керівництва, щоб забезпечити повний і ефективний контроль над перевіркою статків українських посадових осіб. А також до скасування дискусійних положень антикорупційного закону, що вимагає від фізичних осіб і організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, подавати щорічні декларації про майно.

Також експерти закликають скасувати або обмежити недоторканність депутатів таким чином, щоб зробити можливим законне кримінальне переслідування злочинів, особливо у корупційних справах.

Варто зазначити, що Американська Мережа друзів України - це позапартійна, неформальна коаліція колишніх послів, міжнародних фахівців з безпеки та інших експертів, які мали справу з ключовими аспектами відносин України зі США та міжнародним співтовариством.

Раніше повідомлялося, що в ЄС анонсували візит Федеріки Могеріні до Києва для перевірки проведення реформ.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Геополітика

Вчора, 07:34

article_img
Прем'єр Британії висловилася проти відстрочки Brexit
Геополітика

Вчора, 10:26

article_img
МЗС Греції звинуватило Росію у втручанні у справи країни
Країни

Вчора, 12:29

article_img
Масштабний страйк в аеропортах Німеччини торкнеться 220 тисяч пасажирів

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 21:02

article_img
Вбивця гігантів. 5 причин, чому OnePlus порве ринок смартфонів у 2019 році
Країни

Вчора, 10:39

article_img
Літаючий палац. Президент найбіднішої країни світу прилетів до Путіна на літаку орендною вартістю $74 тис. на годину
Події

Вчора, 13:41

article_img
Телемедицина. Українські лікарі почнуть консультувати дистанційно