Довгоочікуваний прорив. Кім Чен Ин, схоже, погодився зупинити ядерні випробування і хоче об'єднати дві Кореї

6 березня 2018, 16:04
2658
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кім Чен Ин вітає голову південнокорейської делегації Чон Ий Єна

Лідер КНДР Кім Чен Ин заявив про бажання об'єднати Північну та Південну Кореї, а також про готовність зупинити ядерні випробування і провести прямі переговори зі США.

НВ розповідає, як це сталося.

Перші переговори Кім Чен Ина з представниками Південної Кореї

Після того, як в лютому 2018 року, під час зимової олімпіади в південнокорейському Пхенчані, очільник КНДР Кім Чен Ин через свою молодшу сестру передав президенту Південної Кореї запрошення відвідати КНДР "якомога швидше", президент Південної Кореї Мун Чже Ін розпорядився відправити в КНДР двох спеціальних посланців - голову південнокорейського національного розвідувального відомства Со Хуна і радника президента з питань безпеки Чон Ий Ена. Крім них до складу делегації увійшли ще вісім високопоставлених південнокорейських чиновників.

Посланці повинні були провести переговори з метою зближення двох держав і зміцнення діалогу між Пхеньяном і Вашингтоном, обговорити можливості зустрічі лідерів двох Корей і передати Кім Чен Ину лист від президента Південної Кореї.

В урочистій вечері Кім Чен Ина з представниками південнойкорейської делегації взяли участь його дружина і сестра/Фото: EPA

Зустріч Кім Чен Ина і південнокорейських посланців відбулася 5 березня 2018 року. Це була перша зустріч північнокорейського лідера з офіційними посадовцями з Південної Кореї. В урочистій вечері з представниками південнокорейської делегації, крім Кім Чен Ина, взяли участь його дружина Рі Соль Чжу і сестра Кім Ін Чжон, яка нещодавно їздила в Південну Корею в складі олімпійської делегації.

Спочатку Південна Корея коротко прокоментувала зустріч, повідомивши, що візит її чиновників "не розчарував" і сторони досягли "задовільної угоди" про проведення майбутніх переговорів.

Північнокорейське інформаційне агентство повідомило, що Кім Чен Ин "тепло привітав" південнокорейських делегатів і провів з ними "відверту розмову".

Кім Чен Ин хоче об'єднувати Корею

Після зустрічі Кім Чен Ина з південнокорейськими посланцями, Центральне телеграфне агентство Південної Кореї повідомило, що північнокорейський лідер заявив, що хоче врегулювати відносин з Південною Кореєю і почати "нову історію об'єднання батьківщини".

Кім Чен Ин з членами південнокорейської делегації під час зустрічі в Пхеньяні 5 березня 2018 року/Фото: EPA

Крім того, він висловив бажання провести зустріч керівництва двох країн на найвищому рівні.

"У мене є принципова воля і тверде бажання просувати міжкорейські відносини і відкривати нову історію об'єднання батьківщини", - заявив Кім Чен Ин.

У Південній Кореї після повернення її делегації уточнили, що лідери Північної і Південної Кореї повинні зустрітися на саміті двох країн, який планується вперше за 10 років у квітні 2018 року в демілітаризованій зоні. Обидві країни також домовилися відкрити гарячу лінію між двома лідерами.

Можливе призупинення ядерних випробувань КНДР і згода на переговори зі США

За підсумками переговорів представники Південної Кореї також заявили про згоду КНДР запровадити мораторій на ядерні та ракетні випробування. ЗМІ відзначають, що Північна Корея і раніше обіцяла заморозити ядерні випробування, але не виконувала цих обіцянок.

Очільник південнокорейської делегації Чон Ий Єн повідомив, що Пхеньян готовий обговорити зі США денуклеаризацію/Фото: EPA

Очільник південнокорейської делегації, що зустрічалася з Кім Чен Ином, Чон Ий Єн також повідомив, що Пхеньян висловив готовність до переговорів зі Сполученими Штатами "в рамках відкритого діалогу для обговорення питання про денуклеаризацію і нормалізацію відносин з Північною Кореєю".

Коментар Трампа

6 березня заяву про згоду КНДР на переговори з Вашингтоном і припинення ядерних випробувань прокоментував на своїй сторінці у Twitter президент США Дональд Трамп.

"У переговорах з Північною Кореєю досягнуто потенційного прогресу. Вперше за багато років усі зацікавлені сторони докладають серйозних зусиль. Світ спостерігає і чекає!" - написав він.

Президент США додав, що новини з КНДР можуть бути "нездійсненними надіями", але США готові докласти всіх зусиль для досягнення миру.

НВ

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
Сьогодні, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект