Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Додон хоче сприяння Києва у питанні Придністров’я

6 лютого, 22:33
748
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ігор Додон вперше допустив можливість зустрічі з Петром Порошенком

Президент Молдови Ігор Додон вважає, що Україна може допомогти у досягнення компромісу у питанні Придністров’я, де базуються російські війська.

Про це він розповів під час інтерв’ю Радіо Свобода.

"Київ – важливий партнер у форматі 5+2, який був дуже активним у цьому сенсі. Зрозуміло, від позиції України дуже багато залежатиме", - заявив молдовський президент, відомий своєю дружбою з Росією.

Він погодився із зауваженням журналістки, що за час свого президенства він ще не мав жодної зустрічі з українським колегою Петром Порошенком. Співрозмовниця кілька разів спробувала уточнити, коли така зустріч відбудеться. Він відповів: "Усьому свій час".
Україна входить в міжнародний формат щодо врегулювання придністровського конфлікту "5 + 2" (Молдова, Придністров'я, Росія, Україна, ОБСЄ, а також спостерігачі від Євросоюзу і США).

У серпні минулого року президент України Петро Порошенко призначив Віктора Крижанівського спеціальним представником України з питань придністровського врегулювання.

27 листопада в австрійській столиці Відень вперше за півтора року  відбулись переговори стосовно врегулювання конфлікту у невизнаній Придністровській Молдавській Республіці (ПМР).

У грудні минулого року міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Галбур закликав Росію вивести свої окупаційні війська з території країни.


Конфлікт навколо Придністров'я почався в 1989 році і посилився з набуттям Молдовою незалежності в 1991-му. У першій половині 1992 року, між молдовськими силовиками і придністровськими силами велися активні бойові дії.

17 вересня 2006 року в Придністров'ї відбувся так званий "референдум", коли переважна більшість півмільйонної території підтримала інтеграцію з РФ.

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися