«Заглиблений у проблему». Папа Римський сказав, що для нього не проблема приїхати до Маріуполя чи Запоріжжя — дружини азовців

15 травня, 15:55
Візит дружин офіцерів Азову Катерини Прокопенко та Юлії Федосюк до Папи Римського 11 травня (Фото:Vatican Media/­Handout via REUTERS)

Візит дружин офіцерів Азову Катерини Прокопенко та Юлії Федосюк до Папи Римського 11 травня (Фото:Vatican Media/­Handout via REUTERS)

Під час візиту дружин офіцерів Азова Катерини Прокопенко та Юлії Федосюк до Папи Римського він заявив, що для нього не проблема приїхати до Запоріжжя чи Маріуполя. Про це жінки повідомили на пресконференції 15 травня.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

«Ми були разом з Юлею. Для нас було, до речі, неочікувано, що він піднявся, тому що перед цим були люди, з якими він просто вітався… Коли побачив нас, він піднявся, дуже довго стояв, і по поглядах, по жестах було зрозуміло, що він дуже емоційний до нашої проблеми, що він вже в неї давно заглиблений, він розуміє, про що мова. Ми передали йому фотографії, листа. І ми спитали: „Чи є можливість? Чи розглядали Ви взагалі можливість приїхати в Маріуполь або в Запоріжжя для евакуації наших військових, для спасіння наших військових, всіх хлопців, які там?“ Він сказав: „Загалом, я спілкувався з кардиналом, і він відповів, що це не проблема“», — заявила Катерина Прокопенко.

Відео дня

Юлія Федосюк уточнила, що це буквальна цитата понтифіка.

https://www.youtube.com/watch?v=mW-gelty1q8

«І для нас це як новий подих, як нова надія. Наразі ми лише слідкуємо і дивимося, як на дипломатичному політичному рівні це буде вирішуватись, тому що є країни, які готові долучитися до цієї проблеми, до евакуації. Але єдина проблема, єдиний стоп — це Путін, його оточення, яке блокує всі наші наміри, всі бажання і всі якісь позитивні рішення цієї проблеми. Багато хто хоче допомогти», — розповіла Прокопенко.

«Тобто було помітно з того, як він себе поводив, як він кивав, що він інформаційно та емоційно, він занурений в це. Тобто він все розумів, все знав. І я так розумію, що він робив взагалі пропозиції зі свого боку. Тут проблема, що це має бути не лише папа, це мають бути просто всі, хто має хоч якийсь вплив на Путіна і загалом на світову парадигму політичну. Це мають бути всі люди, які об'єднаються і просто поставлять ультиматум. Або він (російський диктатор Володимир Путін — ред.) відпустить, або він взагалі не може розраховувати на мінімальні стосунки з цивілізованим світом», — зазначила Федосюк.

11 травня Папа Римський Франциск зустрівся з дружинами двох офіцерів Азову, які зараз знаходяться на заводі Азовсталь, Юлією Федосюк та Катериною Прокоменко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X