Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Дев'ять країн ЄС створюють кібернетичні "війська"

22 червня, 10:01
302
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сили швидкого реагування мають відповідати на серйозні кібератаки в ЄС

Фото Richard Patterson via Flickr

Дев'ять країн-членів Євросоюзу дійшли згоди про створення кібернетичних сил швидкого реагування. Про це повідомив Раймундас Каробліс, міністр оборони Литви - країни, яка була ініціатором такого об'єднання.

Крім Литви, до домовленості вирішили долучитися Естонія, Хорватія, Нідерланди, Румунія, Франція, Іспанія, Польща, Фінляндія. Останні чотири країни підпишуть угоду до кінця року, решта - вже в понеділок, 25 червня, повідомляє литовський портал Delfi.

"Мета - створити кібернетичні команди швидкого реагування, ротація яких буде проводитися кожне півріччя", - пояснив Раймундас Каробліс.

Ще чотири країни - Бельгія, Греція, Словенія та Німеччина - приєднаються до проекту на правах спостерігачів.

За словами литовського міністра оборони, команди кібернетичних сил швидкого реагування могли б приходити на допомогу державам-членам Євросоюзу у разі серйозних кібернетичних інцидентів.

Буде розглянуто можливість використовувати для цього проекту кошти бюджету ЄС на придбання комп'ютерної техніки і програмного обладнання. Графік ротації кібернетичних сил мають затвердити наступного року.

За даними литовських розвідувальних відомств, значна частина ворожої діяльності в кібернетичному просторі пов'язана з Росією та спрямована в основному проти органів державної влади та управління Литви, а також її енергетичного сектора.

Створення кіберсил - один з перших проектів у межах підписаної минулого року угоди про тіснішу співпрацю ЄС у сфері оборони.

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися