Держдеп США схвалив продаж Україні комплексів Javelin на $47 млн ​​

2 березня, 00:38
1312
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Конгрес США має узгодити продаж

Державний департамент США схвалив продаж ракет і пускових установок Javelin в Україні за розрахунковою ціною в 47 мільйонів доларів, сторони тепер мають право укласти контракт, повідомляє Агенція з питань співпраці у сфері оборони та безпеки США.

Відзначається, що повідомлення про дозвіл цієї угоди спрямоване до Конгресу.

"Уряд України запросив придбання 210 ракет Javelin і 37 командно-пускових установок (з двома командно-пусковими установками, які будуть використовуватися, як запчастини). У пакет також входить підготовка до використання техніки; технічна допомога з боку уряду США і військового підрядника, транспортування, навчання та інші пов'язані логістичні елементи і програмна підтримка. Загальна оціночна вартість не перевищуватиме 47 мільйонів доларів", - йдеться в заяві.

Як зазначається, ці поставки "зроблять внесок у забезпечення зовнішньої політики та національної безпеки США шляхом зміцнення безпеки України".

"Системи Javelin дозволять Україні побудувати довгострокові оборонні можливості для захисту суверенітету і територіальної цілісності з метою задоволення своїх вимог національної оборони. В України не виникне труднощів із впровадженням цих систем до своїх збройних сил", - сказано в документі.

Однак в заяві йдеться про те, що саме повідомлення про рішення щодо продажу вимагається законом і не означає, що продаж вже відбувся.

Нагадаємо, 16 листопада 2017 Сенат США проголосував за утвердження оборонного бюджету на 2018 рік, який, зокрема, передбачає виділення $350 мільйонів на оборонні потреби України.

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що оборонну допомогу від уряду США буде надана Києву безкоштовно.

За даними директора військових програм Центру Разумкова Миколи Сінгуровского, йдеться про постачання в Україну 35 пускових пристроїв багаторазового використання Javelin і 210 ракет.

Разом з тим, за даними Волкера, поставки ПТРК Javelin для потреб ЗСУ є лише частиною допомоги Вашингтона.

Видання The Washington Post повідомляло, що Держдепартамент наприкінці року схвалив комерційну ліцензію, що дозволяє експорт в Україну великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M107A1, а також боєприпасів і запчастин до них на суму $41,5 млн.

Перші ж поставки летального озброєння зі США для потреб ЗСУ пройшли в 2016 році, коли техаська компанія AirTronic USA отримала ліцензію на продаж Україні гранатометів PSRL - створеної в США вдосконаленої версії радянського РПГ-7.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися