Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Держдеп США прокоментував створення Антикорупційного суду в Україні

21 червня, 02:08
757
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

США вітають ухвалення в Україні закону про Антикорупційний суд

Сполучені Штати вітають прийняття в Україні закону про Антикорупційний суд і наголошують на необхідності прийняти правку, яка забезпечить розгляд цим судом вже існуючих справ, що підпадають під його юрисдикцію, йдеться в офіційній заяві Державного департаменту США.

"США вітають ухвалення в Україні закону про створення незалежного антикорупційного суду. Нам було приємно побачити, що ця важлива частина законодавства була прийнята при широкій підтримці у Верховній Раді. Тим самим Україна зробила важливий крок на шляху до досягнення європейського майбутнього, яке вимагали його люди у час Революції гідності ", - йдеться в заяві, опублікованій офіційним представником Держдепу США Хізер Нойерт у Twitter.

Також США вітають заяву директора МВФ Крістін Лагард із цього приводу.

"Вона і президент Порошенко погодилися, що Верховна Рада швидко внесе поправки до закону, щоб цей суд міг слухати всі справи, які підпадають під його юрисдикцію, включаючи вже відкриті корупційні справи, а також прийняти додаткове законодавство для офіційного початку роботи суду", - підкреслюється в заяві Держдепу.

У США сподіваються, що ці кроки допоможуть "звести нанівець корупцію, яка загрожує національній безпеці України, її добробуту і демократичного розвитку".

Раніше повідомлялося, що президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект Про створення Вищого антикорупційного суду. Порошенко визначив документ як невідкладний для позачергового розгляду ВР.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд.

11 червня закон підписав президент Петро Порошенко.

Однак для того, щоб Вищий антикорупційний суд почав функціонувати, Порошенко мав внести технічний законопроект, який повинен визначити механізм створення такого суду.

Ухвалення закону є обов'язковою умовою надання МВФ наступного траншу Україні - з чим, в свою чергу, пов'язані й інші пропозиції макрофінансової допомоги для країни. Зокрема, Державний департамент США закликав Україну узгодити законопроект про Антикорупційний суд із вимогами МВФ.

Читайте також:

Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня - це 881 тис. грн). Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками або зброєю, а ось з електронним декларуванням - немає.

Юрисдикція суду поширюється на всю територію України. Законопроектом передбачено, що Антикорупційний суд буде судом першої та апеляційної інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.


У законі про Антикорупційний суд міститься норма, яка викликала резонанс в суспільстві. Згідно з нею, апеляції у справах НАБУ, які суди розглядають вже зараз, будуть розглядати в судах загальної юрисдикції та після створення Антикорупційного суду. Активісти побоюються, що ця дасть можливість корупціонерам уникнути покарання.

Резонансна норма з'явилася в тексті поправок до закону за годину до голосування.

Головне

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися