Демократії показали свою неефективність. Френсіс Фукуяма - про причини перемог популізму

0 коментувати
Демократії показали свою неефективність. Френсіс Фукуяма - про причини перемог популізму

Під час виступу в рамках лекції НВ Діалоги про майбутнє з Френсісом Фукуямою, що відбулася 26 квітня, американський філософ, політолог, директор Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету Френсіс Фукуяма назвав три головні причини розквіту популізму.

Перша причина - економічна. "Багатства, що накопичуються починаючи з 1970-х, розподілялися нерівномірно і зосереджувалися в руках невеликої кількості людей", - сказав Фукуяма.

Друга причина - політична. За словами Фукуями, багато демократії показали свою неефективність у вирішенні проблем. Вони були націлені переважно на короткострокову перспективу - на те, щоб бути обраними.

Третя причина - культура та ідентичність. Природа глобалізованого світу сьогодні і властивтй їй рух людей через кордони багатьох засмутив, вважає Фукуяма.

"Міграція - єдина причина, що змушує людей голосувати за популістів", - підсумував американський політолог.

Україна 2020. Економіка

Не пропустіть! 18 жовтня, відбудеться лекція НВ «Економіка 2020». Новий курс чи старі реформи? Приватизація чи відкати? Долар по 8 чи 50? Зростання чи дефолт? Спікери: Андрій Коболєв, Віктор Пинзеник, Оксана Маркарова, Ольга Гуцал.

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: