Лікування коронавірусу: ВООЗ повідомила про «науковий прорив»
Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус назвав «науковим проривом» результати дослідження британських вчених з лікування COVID-19 кортикостероїдом дексаметазоном.
Під час виступу в Женеві він привітав уряд Великої Британії і Оксфордський університет з «чудовими новинами».
«Це перший препарат, який показав зниження смертності серед пацієнтів з COVID-19, яким потрібна штучна вентиляція легенів і киснева підтримка», — сказав Гебрейесус.
Для пацієнтів, підключених до апаратів ШВЛ, лікування дексаметазоном показало зниження смертності на одну третину, для пацієнтів, які потребують кисневої підтримки — на одну п’яту.
При цьому перевага спостерігалася лише у тих пацієнтів, хто страждав від атипової пневмонії у важкій формі, дія дексаметазону на пацієнтів з більш легкою формою захворювання не була настільки ефективною.
Синтетичний кортикостероїд дексаметазон застосовується з 1960-х років. Препарат має протизапальну та імунодепресивну дію. Він використовується, зокрема, при лікуванні раку, алергії, артриту і астми.
Раніше Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) анулювало свій дозвіл на використання протималярійних препаратів гідроксихлорохін і хлорохін для лікування COVID-19.
У заяві FDA йдеться, що препарати не дуже ефективні під час лікування коронавірусної інфекції.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.