«Гіркий досвід». Чому дехто вважає, що Україну не можна поспішно брати до ЄС — пояснює Умланд

Прапори Європейського Союзу біля штаб-квартири Єврокомісії в Брюсселі (Фото:REUTERS/Yves Herman)
Україну не можна «поспіхом» приймати до Євросоюзу, щоб не отримати нову умовну Угорщину, коли член ЄС «систематично» підриває верховенство закону. Таку думку висловила Die Neuen Osnabrucker Zeitung заступниця голови Європарламенту Катаріна Барлі.
Аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд в ефірі Радіо НВ пояснив, чому існують перестороги:
«Такі фундаментальні проблеми виникли в останні роки з Угорщиною і частково з Польщею. Це, звичайно, насторожує західних політиків, що потім може бути відхід від демократії. У Туреччини так сталося, що вона увійшла до цього процесу переговорів для вступу, а потім ЄС зупинив ці переговори».
- Речник диктатора Путіна Пєсков відреагував на рекомендацію Єврокомісії надати Україні статус кандидата в члени ЄС
- «Величезний поштовх». Кулеба прокоментував рішення Єврокомісії щодо статусу кандидата в члени ЄС для України
- «Заради єдності». Нідерланди та Данія підтримують кандидатство України в члени ЄС, хоча раніше коливалися
Тому, на думку Умланда, Україні потрібно докладати зусиль, щоб переконати європейців у протилежному.
«Після значного гіркого досвіду зі східноєвропейськими, балканськими країнами, з Туреччиною, люди зараз насторожені, що може бути новий головний біль на сході. Із цим Україні треба боротися і якось свій наратив комунікувати, якісь свої заходи робити, оголошувати про них, щоб імідж змінився», — вважає аналітик.
Україна безпрецедентно швидко перейшла від подання заявки на членство в ЄС до офіційної рекомендації Єврокомісії надати Києву статус кандидата у члени Євросоюзу. Про це рішення було оголошено у п'ятницю, 17 червня.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.