«Гіркий досвід». Чому дехто вважає, що Україну не можна поспішно брати до ЄС — пояснює Умланд

18 червня, 14:53
Ексклюзив НВ
Прапори Європейського Союзу біля штаб-квартири Єврокомісії в Брюсселі (Фото:REUTERS/Yves Herman)

Прапори Європейського Союзу біля штаб-квартири Єврокомісії в Брюсселі (Фото:REUTERS/Yves Herman)

Україну не можна «поспіхом» приймати до Євросоюзу, щоб не отримати нову умовну Угорщину, коли член ЄС «систематично» підриває верховенство закону. Таку думку висловила Die Neuen Osnabrucker Zeitung заступниця голови Європарламенту Катаріна Барлі.

Аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд в ефірі Радіо НВ пояснив, чому існують перестороги:

«Такі фундаментальні проблеми виникли в останні роки з Угорщиною і частково з Польщею. Це, звичайно, насторожує західних політиків, що потім може бути відхід від демократії. У Туреччини так сталося, що вона увійшла до цього процесу переговорів для вступу, а потім ЄС зупинив ці переговори».

Відео дня

Тому, на думку Умланда, Україні потрібно докладати зусиль, щоб переконати європейців у протилежному.

«Після значного гіркого досвіду зі східноєвропейськими, балканськими країнами, з Туреччиною, люди зараз насторожені, що може бути новий головний біль на сході. Із цим Україні треба боротися і якось свій наратив комунікувати, якісь свої заходи робити, оголошувати про них, щоб імідж змінився», — вважає аналітик.

Україна безпрецедентно швидко перейшла від подання заявки на членство в ЄС до офіційної рекомендації Єврокомісії надати Києву статус кандидата у члени Євросоюзу. Про це рішення було оголошено у п'ятницю, 17 червня.

16 червня лідери найвпливовіших країн Євросоюзу - Франції, Німеччини, Італії - а також президент Румунії під час візиту до Києва висловилися на підтримку такого кроку.

Редактор: Юлія Козіна

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X