«Наш пріоритет — допомогти Україні захиститися». Новий посол США Бріджит Брінк розпочала роботу в Києві: що важливо про неї знати
Новий посол США в Україні Бріджит Брінк розпочала роботу в Києві. Вона очолила дипмісію в українській столиці після трьох років відсутності посла США.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Брінк прибула в Київ 29 травня. Вона вже вручила вірчі грамоти в Міністерстві закордонних справ України, а у центрі Києва вшанувала пам’ять тих, хто загинув, захищаючи Україну.
«Наш першочерговий пріоритет — допомогти Україні захиститися. У цей День пам’яті я вшанувала тих, хто загинув, захищаючи свою країну, вручила вірчі грамоти в МЗС України та розпочала обговорення того, як ми можемо підтримати Україну», — написала Брінк у Twitter 30 травня.
НВ розповідає головне, що важливо знати про Бріджит Брінк, яка до призначення в Україну працювала послом США в Словаччині.
Освіта у США та Європі
Бріджит Брінк народилася в Мічигані, проте ступінь бакалавра політичних наук отримала в Кеньйон-коледжі, найстарішому приватному коледжі штату Огайо.
Згодом вона також закінчила дві магістратури (у сфері міжнародних відносин та політичної теорії) в столиці Великої Британії - у престижній Лондонській школі економіки.
Окрім англійської, дипломат розмовляє російською, сербською, а також базовою грузинською та французькою мовами.
25-річна дипломатична кар'єра у Держдепартаменті США
Останні 25 років Брінк будує кар'єру професійного дипломата у Держдепартаменті США, куди вперше прийшла у 1996 році.
Згодом їй довелося працювати у непростих американських дипмісіях у Європі, на Кавказі та в Центральній Азії.
Так, своє перше призначення за кордон Бріджит Брінк отримала до посольства США в Белграді (зараз Сербія), де працювала співробітником політичного та консульського відділу в 1997—1999 роках, у розпал війни на Балканах.
«Я розпочинала свою кар'єру на Балканах у 1990-х. Досвід, який я отримала там, допоміг мені побачити, як швидко громадський порядок може впасти, і це призведе до війни, — розповідала згодом Брінк в одному з інтерв'ю. — Це навчило мене тому, що наші демократичні системи крихкі та вимагають як уряду, що представляє все населення країни і працює для нього — а не лише владу обраних, — так і активного та поінформованого населення». За словами дипломатки, досвід роботи в Сербії зміцнив у ній «глибоку та стійку віра у важливість вільної преси, сильного громадянського суспільства та демократичної системи, заснованої на верховенстві права».
Після Сербії Брінк було призначено співробітницею американського посольства на Кіпрі, де вона працювала до 2002 року.
Після цього Брінк кілька років провела на посаді спеціального помічника заступника Держсекретаря США із політичних питань. У цій ролі вона займалася питаннями зовнішньополітичних відносин Вашингтона з південноєвропейськими державами.
У 2005—2008 роках дипломатка очолювала політико-економічний відділ посольства США у Тбілісі (Грузія), війну з якою у 2008 році розв’язала Росія.
Після цього Бріджит Брінк на кілька років поверталася до Вашингтона, де її було призначено заступником директора департаменту у справах Південної Європи в Держдепі США. У цей же період, коли президентом США був Барак Обама, вона увійшла до складу Ради національної безпеки як координатор розвитку відносин Вашингтона з країнами Егейського моря та Південного Кавказу (Туреччина, Греція, Кіпр, Грузія, Азербайджан, Вірменія).

У 2011 році Брінк знову повернулася до Грузії — тепер уже як заступник голови дипмісії США в Тбілісі. Потім її перевели на аналогічну посаду в американське посольство в Ташкенті (Узбекистан), де Брінк працювала у 2014−2015 роках. З Узбекистану дипломатка поїхала в 2015 році, коли її призначили заступником помічника американського держсекретаря в Бюро у справах Європи та Євразії. У цій ролі вона відповідала за проблематику затяжних конфліктів у Європі, а також відносин США зі Східною Європою та країнами Кавказу.
Посол США у Словаччині
Нарешті, в травні 2019 року Бріджит Брінк було вперше призначено послом США — Дональд Трамп відправив її представляти Америку у Словаччині. До моменту призначення очільницею дипмісії в Україні Брінк в Братиславі.
Ще задовго до призначення американським послом у Словаччини вона активно підтримувала вступ цієї країни до НАТО у 2002−2004 роках (Словаччина стала членом Альянсу 29 березня 2004-го). Брінк також зазначала, що зміцнення трансатлантичних зв’язків було одним із фокусів усієї її кар'єри.
«Американці та європейці понад сімдесят років працювали над створенням цього демократичного союзу цінностей. Це відкрило безпрецедентну еру миру, стабільності та процвітання з обох боків Атлантики», — висловлювалася вона щодо НАТО, називаючи своєю головною метою на посаді посла у Словаччині «бажання зміцнити цей зв’язок і донести важливість [трансатлантичних] відносин до наших словацьких партнерів в уряді та словацькій громадськості».
В одному з інтерв'ю словацькій пресі Бріджит Брінк не поскупилася на компліменти Братиславі, розповівши, що її рідне місто в Мічигані набагато менше від столиці Словаччини, яку вона назвала «фантастичним містом». У його околицях дипломат охоче здійснює пішохідні та велопрогулянки, а також уподобала словацькі національні парки та катання на лижах у місцевих горах.
Призначення в Україну після трирічної відсутності посла США
Посада посла США в Україні була вакантною три роки — після того, як у травні 2019-го Дональд Трамп відкликав Марі Йованович з посади голови дипмісії у Києві через наклеп свого скандального адвоката Руді Джуліані.
У цей період американську дипмісію очолювала Крістіна Квін, тимчасовий повірений у справах США в Україні. До неї аналогічну роль певний час відігравав колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.
Зволікання із призначенням посла в Україні досвідчені американські дипломати та фахівці у сфері відносин зі Східною Європою вважали серйозним промахом адміністрації Байдена. Вільям Тейлор, експосол США в Україні, у коментарі Foreign Policy назвав цю помилку Білого дому «непрощенною».
7 грудня 2021 стало відомо, що президент США Джо Байден може найближчим часом призначити Бріджит Брінк американським послом в Україні.
Україна отримала запит США на призначення послом в Україні Бріджіт Брінк наприкінці січня 2021 року. Цю інформацію підтверджував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Вторгнення Росії в Україну загальмувало процес, американська дипмісія була переведена до Львова, а потім і зовсім залишила Україну.
Нарешті, 24 квітня Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Києва та зустрічі з Володимиром Зеленським заявив, що Байден готовий призначити Бріджит Брінк послом США в Україні. Блінкен нагадав, що вона має «великий досвід роботи у цьому регіоні», а у Держдепі США додали, що Брінк «унікально підходить для цього моменту в історії України». Тоді ж Блінкен особисто запевнив Зеленського, що американські дипломати готові повернутись на роботу в Україну.
25 квітня президент США Джо Байден офіційно висунув кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні.
18 травня 2022 року посольство США відновило роботу в Києві. «Ми з гордістю підтримуємо уряд і народ України в той час, як вони захищають свою країну від жорстокої агресивної війни Кремля. Ми сповнені рішучості протистояти майбутнім викликам. Війна вирує. […] Ми підтверджуємо нашу відданість народу та уряду України і з нетерпінням очікуємо на виконання нашої місії в посольстві США в Києві», — заявив тоді Держдеп США.
Того ж дня, 18 травня, Сенат США одноголосно затвердив кандидатуру Брінк, призначивши її американським послом в Україні. 29 травня вона прибула до Києва.
Залишаючи посаду тимчасової повіреної у справах США в Україні, Крістіна Квін у прощальному інтерв'ю НВ запевнила, що новий посол буде ефективним дипломатом у Києві.
«Я знаю Бріджит близько 15 років, протягом яких ми з нею працювали разом, коли я була у Раді національної безпеки та у Білому домі. Вона чудова, енергійна, розумна. Вона має дуже проукраїнські погляди, є активною прихильницею України та її західної інтеграції. Я думаю, вона буде чудовим послом, і переконана, що вам сподобається працювати з нею», — розповіла Квін.
Вона також висловила впевненість, що Бріджит Брінк стане «сильною адвокаткою України як у контактах з українською владою, так і з урядом США». «А ще вона справді чудовий посередник у налагодженні зв’язків в американо-українських відносинах», — резюмувала Крістіна Квін.