Велика Британія вийде з ЄС без угоди, якщо Брюссель відмовиться її переглянути — Джонсон

25 липня 2019, 15:32

Новий прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Brexit відбудеться без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Про це він сказав виступаючи у парламенті, повідомляє BBC.

«Я сподіваюся, що ЄС передумає і не стане відмовлятися від внесення будь-яких змін в угоду про вихід Великої Британії з ЄС. Якщо вони не передумають, нам, звичайно, доведеться вийти з ЄС без угоди за статтею 50», - сказав Джонсон.

Відео дня

За його словами, основною причиною, по якій британський парламент не підтримав угоду, укладену попереднім прем'єром Терезою Мей з Брюсселем, є «запасний план» по ірландському кордоні.

Нагадаємо, що в середу, 24 липня, Борис Джонсон став новим прем'єр-міністром Великої Британії.

Раніше Джонсон виграв внутрішньопартійні вибори у глави МЗС Джеремі Ханта.

За ярого євроскептика Джонсона проголосували понад 92 тис. партійців, за його опонента Ханта - 46,6 тис. членів Консервативної партії.

Харизматичний 55-річний політик очолив уряд в ключовий історичний момент - 31 жовтень Велика Британія повинна покинути ЄС.

До цієї дати парламент Британії повинен затвердити укладену з Брюсселем угоду про Brexit, або ж країну чекає «жорсткий» варіант виходу з ЄС - з автоматичним розірванням усіх двосторонніх договорів і відповідними наслідками.

Борис Джонсон - переконаний прихильник Brexit. Він багато разів обіцяв, що в разі його обрання прем'єром Британія вийде з ЄС до 31 жовтня - незалежно від того, чи вдасться парламенту затвердити багатостраждальну угоду, через яку пішла у відставку Мей. Раніше голосування за неї було тричі провалено.

Колишній мер Лондона налаштований категорично і переконаний, що побоювання надвисокої ціни "жорсткого" Brexit для Британії перебільшені.

Показати ще новини
Радіо NV
X