Загроза РФ, корупція, Нафтогаз. Держсекретар США Блінкен зустрівся із президентом Зеленським: головні заяви

6 травня 2021, 15:28
Сюжет

6 травня в рамках свого візиту в Україну держсекретар США Ентоні Блінкен провів зустріч із президентом Володимиром Зеленським.

НВ наводить їхні головні заяви після цих переговорів.

Прес-конференція Блінкена і Зеленського

Заяви Володимира Зеленського

Недоліки в обізнаності команди Байдена. Я вперше зустрічаюся з Держсекретарем США, з пані Нуланд — але відчуття, що ця зустріч не перша. Команда чудово орієнтується і знає всі деталі про ситуацію в Україні, про ситуацію на Донбасі. … я вражений. Команда чудово орієнтується в тому, що у нас відбувається. Прекрасно знає всі деталі. І це великі плюси. Хоча в деяких питаннях це і мінуси.

Відео дня

Єдність позицій з питання Північного потоку-2. Ми обговорили питання Північного потоку — 2 — для України дуже чутливе питання. І я знаю, що в цьому питанні є різні позиції, і в Європі, на жаль, вони іноді не збігаються з позицією України. Але в цьому питанні ми єдині зі Сполученими Штатами.

Запросив Байдена в Україну. У цей рік, фундаментальний для українців, в рік 30-річчя незалежності, в рамках якої буде [проведений саміт] Кримської платформи, важливого майданчика з деокупацію нашого півострова. Я запросив президента США і віце-президента.

Відкинув зауваження про «відкат реформ». Чесно кажучи, я думаю, що ви не зовсім… Я не знаю, наскільки ви… Я перепрошую, якщо буде некоректним, те, що я вам скажу. Я не знаю, наскільки ви орієнтуєтеся з приводу того, скільки було реформ до нашої команди зроблено, і скільки зараз зроблено. … Тому, я не розумію, що таке відкат назад. Зазвичай я йду лише вперед.

75 тисяч російських військових на кордоні. Ми бачимо поки що 75 тис. людей і техніки, яких ми бачимо на сьогодні [російських військових біля кордонів України], — сказав Зеленський. — Ми відзначаємо — і наша розвідка, і наші професійні військові - ми бачимо лише 3,5 тисячі військових, які почали відхід і пішли з території тимчасово окупованого півострова Крим. Більше ніде ми поки що зменшення [сил] не бачимо. Вважаємо, що відведення це повільне і тому імовірна загроза може бути.

Перспектива двосторонньої угоди між Україною та США. Окремо ми проговорили формат підтримки фундаментальної. Ми говорили про питання альянсу і про питання можливої двосторонньої дуже серйозної угоди, але це питання майбутнього. Зараз дуже складно говорити про деталі.

Безпека в Чорному і Азовському морях. Ми також обговорили питання безпеки в Чорноморському і Азовському регіонах, і тут ми бачимо також спільні дії. У нас є одна велика фундаментальна ідея… не буду говорити про неї публічно з вами. Треба, щоб усі сторони узгодили цю ідею, і тоді ми обов’язково про неї розповімо суспільству.

Заяви Ентоні Блінкена

Війська Росії на українському кордоні. Ми спостерігаємо дуже уважно. Ми бачимо, що на кордоні з Україною сконцентрована найбільша кількість російських сил, починаючи з 2014 року. … Росія відвела деяку частину військ, але значні сили залишаються на кордоні з Україною. Росія відвела деяку техніку, але значна кількість техніки залишається на кордоні з Україною. У Росії є можливість за досить короткий час агресивно діяти, якщо вона це вирішить зробити.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Відновлення і розвиток партнерства. Це мій перший візит для того, щоб від імені президента Байдена сказати, наскільки ми цінуємо нашу дружбу, партнерство з Україною. І я думаю, що ми зараз на шляху відновлення і розвитку цього партнерства.

Відповідь на запрошення Байдена в Україну. Я також вдячний за запрошення, яке я передам президенту Байдену, щойно я повернуся. Щоб відвідати Україну, мати можливість зустрітися з вами, зокрема після того, як у нас була дуже хороша дискусія з вами. Ми знайдемо відповідний час, коли ми зможемо приїхати в Україну і провести тут час. … досить складно з візитами приїжджати (через пандемію коронавірусу — ред.). Він (Байден — ред.) вже чотири місяці в Офісі. І він, можливо, вже найближчим часом зможе з візитом виїхати із країни, і повернеться в Україну (Джо Байден приїжджав в Україну, коли був віце-президентом США — ред.), коли зможе.

Два основні виклики перед Україною. Ми детально обговорили питання реформ і наскільки вони важливі. Перед Україною стоять два виклики: ззовні від Росії і всередині від корупції, олігархів та інших осіб, які ставлять свої інтереси вище інтересів українського народу. Ці два елементи взаємопов'язані, тому що Росія також використовує корупцію і людей, які допоможуть їй просувати свої інтереси проти інтересів українського народу.

Корпоративне управління та зміна керівництва в Нафтогазі. Є ще загроза зсередини: корупція, олігархи та інші особи, які ставлять свої інтереси вище інтересів українського народу. У цьому контексті ми говорили про важливість продовження роботи у напрямку корпоративного управління. Це питання надзвичайно важливе. Зокрема це стосується Нафтогазу, але не лише його. Це стосується основних інститутів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X