Білорусь зупинила прийом нафти з РФ

30 квітня 2019, 17:15

Білорусь призупинила прийом нафти з Росії по трубопроводу Дружба - поки нафтовики не викачають всю забруднену нафту.

Про це повідомляє DW.

«Прийом нафти з Росії на територію Білорусі по трубопроводу Дружба станом на ранок вівторка, 30 квітня, повністю зупинений», - заявив головний інженер ВАТ Гомельтранснафта Дружба Андрій Вериго.

Відео дня

За його словами, відновлення прийому очікується 2 травня, але навіть тоді система буде працювати в функціонально обмеженому режимі, а на повне відновлення піде не менше півроку напруженої роботи. За оцінками білоруських нафтовиків, до 10-11 травня трубопровід Дружба повинен вийти на 60-65 відсотків номінального середньорічного завантаження.

Пауза в прийомі нафти необхідна для витіснення неякісної нафти з російської ділянки трубопроводу - її переведуть в другу нитку трубопроводу, яка стане свого роду сховищем для некондиційної нафти, в той час як по першій нитці відновляться поставки якісної нафти.

Загальний обсяг неякісної нафти в трубопроводах Росії, Білорусі, України та Польщі становить приблизно 5 мільйонів тонн.

Як повідомлялося, 23 квітня Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження з Росії неякісної нафти.

Показати ще новини
Радіо NV
X