Білий дім пояснив слова Обами про Україну і РФ, які викликали неоднозначну реакцію експертів

0 коментувати
Фраза президента США Барака Обами щодо України і Росії викликала дискусії в експертному середовищі

Фраза президента США Барака Обами щодо України і Росії викликала дискусії в експертному середовищі

У Білому домі пояснили слова президента США Барака Обами про Україну і РФ, які викликали неоднозначну реакцію в експертному середовищі

Зокрема, 13 січня Обама, виступаючи перед обома палатами Конгресу заявив, що Росія, у той час коли її економіка падає, витрачає значні ресурси на підтримку (to prop up) України і Сирії - країн-клієнтів, які виходять з її орбіти впливу.

В оригіналі: "Even as their economy contracts, Russia is pouring resources to prop up Ukraine and Syria - client-states that they saw slipping away from their orbit".

Таке формулювання викликало питання серед американських і українських аналітиків, більшість схилялася до думки, що була допущена помилка при підготовці тексту звернення.

В коментарі для Радіо Свобода, представник Білого дому на правах анонімності заявив, що виступаючи у вівторок ввечері з промовою про стан справ у державі, президент США "згадував про попередні тривалі спроби Росії зміцнити режим колишнього президента Януковича, як спосіб не дати Україні продовжити інтеграцію з Європою".

Крім того, у промові також малася на увазі "нинішня окупація (Росією) Криму і її зусилля на підтримку збройних угруповань, що діють на сході України, й інші зусилля з метою дестабілізувати Україну".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: