Аслунд розповів, які санкції будуть "найбільш болючими" для Росії

6 грудня 2018, 06:52

Після нової агресії Росії проти України, Захід має відреагувати новими ефективними санкціями, зокрема, секторальними обмеженнями, особливо в нафтогазовій галузі РФ, а також індивідуальними рестрикціями проти друзів Путіна.

Про це заявив американський професор економіки та старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд, передає Укрінформ.

"Дискусія про введення санкцій має проводитися, хоча ми не бачимо її зараз", - зауважив експерт.

Відео дня

Оцінюючи, які нові санкції могли би бути найефективнішими проти Росії, експерт вказав, що до цього найбільш відчутними для Кремля були кілька видів запроваджених обмежень.

"Насамперед, це фінансові санкції, проти економічних секторів та великих компаній, а також щодо кола осіб, наближених до Путіна. І звісно ж, це санкції проти продукції військово-промислового сектору",- зауважив експерт.

Крім того, він назвав рестрикції Заходу проти російських нафто-газових компаній "найбільш болючими санкціями", які Захід може запровадити проти Росії, оскільки Москва має найбільші прибутки саме від цього виду діяльності.

Раніше повідомлялося, що Америка і Європа можуть посилити санкції проти РФ за її дії в Азовському морі.

Дивіться також

Російські силовики захопили два малі броньовані артилерійські катери Бердянськ і Нікополь та рейдовий буксир Яни Капу і 24 військовослужбовців ВМС ЗС України 25 листопада в районі Керченської протоки.

Росія наполягає, що українські військові кораблі порушили держкордон під час переходу з Чорного моря в Азовське море. Підконтрольний Кремлю суд Криму заарештував всіх захоплених моряків до 25 січня 2019 року. Російська сторона інкримінує їм "незаконний перетин держкордону". Офіційний Київ вважає їх військовополоненими.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі в міжнародних водах Чорного моря.

Дивіться також

Після подій в Керченській протоці президент України ввів воєнний стан на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Реконструкція подій у Керченській протоці

Воєнний стан: текст документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

Показати ще новини
Радіо NV
X