Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Аргентинську газету першу звинуватили в порушенні польського закону про Голокост

3 березня, 20:05
1060
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група єврейських дітей з учителями, Єдвабне, 1938

Аргентинська газета Pagina 12 стала першою, кого звинуватили в порушенні польського закону про Інститут національної пам'яті, який набува чинності 1 березня, повідомляє AFP.

Польська Ліга проти наклепу (RDI) звинуватила сайт Pagina 12 та її журналіста Федеріко Павловського в тому, що статтю про погром у Єдвабному проілюстрували фотографією солдат польського антикомуністичного опору.

Польська організація заявляє, що цим газета заподіяла "шкоду польській нації та добрій репутації польських солдатів".

Унаслідок різанини в Єдвабному 10 червня 1940 року було жорстоко вбито 340 євреїв, більшість із яких спалили живцем. Польський Інститут національної пам'яті в 2003 році визнав, що в погромі брали участь принаймні 40 поляків - жителів Єдвабного.

Закон про Інститут національної пам'яті запроваджує кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль та Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

Головне

article_img
Європарламент підтримав закриття портів для російських суден й запропонував ввести нові санкції

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися