Антиросійські санкції будуть збережені до повернення Криму Україні - Держдеп США

15 березня 2018, 04:34
849
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гізер Нойєрт

Введені США в зв'язку з кримськими подіями санкції проти Росії збережуться до повернення півострова Україні, йдеться в заяві представника Держдепартаменту США Гізер Нойєрт, поширеній на сайті відомства.

"Ми підтверджуємо наші зобов'язання про визнання суверенітету та територіальної цілісності України в межах визнаних кордонів. Крим є частиною України, пов'язані з Кримом санкції будуть зберігатися доти, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні", - йдеться в заяві.

У ній наголошується, що кримський референдум 2014 року був "сфабрикованими і незаконним", а рішення про "возз'єднання" Криму з Росією було ухвалено під тиском з боку "добре озброєних російських військ". У Держдепі також зазначили, що населення Криму, зокрема, кримські татари, етнічні українці, а також "члени громадянського суспільства, активісти, незалежні журналісти" піддаються репресіям.

Дипломат, коментуючи відвідини президентом РФ Володимиром Путіним півострова напередодні, заявила, що він "підтвердив помилкові домагання на територію України і ще раз відкрито продемонстрував зневагу російського уряду щодо міжнародного порядку і неповаги територіальної цілісності інших країн".

Нагадаємо, що 14 березня напередодні виборів президента Росії діючий російський лідер Володимир Путін прибув до анексованого Криму.

Очікується, що в анексованому Криму Путін проголосує на виборах президента РФ, які призначені на 18 березня 2018 року - день анексії Криму. У цей день чотири роки тому було підписано так звану угоду "про прийняття Криму і міста Севастополя до складу Росії".

Автономна Республіка Крим була незаконно анексована Росією навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації із загальної дестабілізації країни після Революції Гідності.

Головне

Події

Сьогодні, 09:16

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини
Країни

Вчора, 15:41

article_img
10-й раунд протестів "жовтих жилетів": поліція Парижа повідомила про арешти
Події

Сьогодні, 09:52

article_img
До ПЦУ від Московського патріархату перейшло вже 100 парафій - ЗМІ

Вибір редакції

Економіка

Сьогодні, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці
Події

Сьогодні, 09:16

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини
Недільне чтиво

Сьогодні, 09:30

article_img
7 найкращих науково-фантастичних романів XXI століття