Amnesty International услід за ООН розкритикувала обмеження пересування між країнами ЄС

14 вересня 2015, 10:06
Біженці з Близького Сходу в Угорщині можуть опинитися в хаосі, який загрожуватиме їхньому життю, через відновлення контролю на кордоні між Німеччиною та Австрією, заявили у Міжнародній правозахисній організації Amnesty International

На думку AI, закриття кордонів або блокування залізниці це неправильний шлях, повідомляє DW зі посиланнім на Reuters.

"Навпаки, зараз необхідно спільними зусиллями підтримати Угорщину для забезпечення нею належного прийому для осіб, які шукають притулку. Держави-члени ЄС повинні спільно з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном вирішити питання біженців відповідно до принципів захисту прав людини", - сказано в заяві.

Відео дня

Міністри внутрішніх справ 28 держав-членів ЄС проведуть екстрену нараду в Брюсселі в понеділок, 14 вересня. На засіданні розглядатимуться пропозиції щодо розподілу мігрантів по країнах ЄС за квотами, висунуті минулого тижня головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером.

Єврокомісія вже оприлюднила заяву, у якій зазначено, що вона не вбачає порушень Шенгенських угод у рішенні Німеччини тимчасово запровадити контроль на кордоні між Баварією та Австрією через масовий наплив біженців.

"Тимчасове відновлення прикордонного контролю між державами-членами є винятковою можливістю, яка чітко передбачена і регулюється Шенгенським кодексом про кордони у випадку кризової ситуації. Поточна ситуація в Німеччині, на перший погляд, виглядає як така, що передбачена правилами", - сказано у заяві.

Водночас голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловив стурбованість щодо майбутнього системи відкритих кордонів Європи після інформації про те, що Німеччина знову тимчасово вводить прикордонний контроль.

Раніше Німеччина оголосила про посилення контролю на кордоні. Відповідну заяву зробив у неділю міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр. За йго словами, особливу увагу буде приділено кордону з Австрією. Залізничне сполучення між цими країнами зупинено на 12 годин.

Слідом за Німеччиною і Австрією про намір зміцнити прикордонний контроль оголосила Чехія, оскільки саме через цю країну біженці можуть прокласти обхідний шлях в Німеччину.

В ООН зазначили, що односторонні заходи щодо обмеження пересування між країнами Європейського союзу можуть погіршити становище мігрантів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X