Росія погрожує заблокувати роботу ОБСЄ на російсько-українському кордоні - Кулеба

15 червня 2021, 17:58

Росія постійно загрожує повністю зупинити роботу СММ ОБСЄ на кордоні з Україною.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час пресконференції.

«У травні Росія змусила ОБСЄ скоротити тривалість мандату місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску Гуково і Донецьк на кордоні з Україною, а зараз загрожує повним закриттям цих місій», - сказав Кулеба.

Відео дня

Глава українського МЗС переконаний, що Кремль просто не хоче, щоб незалежні спостерігачі ОБСЄ бачили військові формування та техніку РФ уздовж російсько-українського кордону.

Кулеба підкреслив, що робота СММ ОБСЄ повинна тривати.

На початку квітня 2021 року РФ під приводом підготовки військових навчань стягнула до кордону з Україною і в окупований Крим значну кількість військових і техніки. Чисельність російських військ на цих напрямах становила близько 120 тисяч осіб.

Їх нарощування, яке тривало протягом декількох тижнів, Україна і її партнери розцінили як спробу тиску і бажання глави Кремля Володимира Путіна домогтися телефонної розмови з президентом США Джо Байденом, яка пізніше все ж відбулася.

23 квітня РФ почала відведення військ Південного і Західного військових округів, заявивши, що поставлене перед ними завдання було успішно виконано.

У той же час, за даними розслідувачів CIT, Росія, незважаючи на заяви, залишила свою техніку в військовому таборі на полігоні Погоново під Воронежем, в 250 кілометрах від кордону з Луганською і Харківською областями.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X