$350 млн для України і витрати на "протидію російській загрозі". Головне про оборонний бюджет США-2018

13 грудня 2017, 17:04
416
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Трамп закликав Конгрес скасувати бюджетні рамки витрат на оборону

12 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет на 2018 фінансовий рік на суму $692 млрд

Як повідомляється на сайті Білого дому, Трамп закликав американський Конгрес повною мірою фінансувати оборонні витрати і скасувати бюджетні рамки, які протягом кількох років змусили обмежити витрати на оборону США.

Виступ Трампа в зв'язку з підписанням оборонного бюджету починається з 3 хвилини

НВ розповідає про важливі особливості підписаного Трампом документа.

$350 млн допомоги Україні

Підписаний Дональдом Трампом оборонний бюджет США передбачає виділення Україні $350 млн допомоги в сфері безпеки і оборони. Він також санкціонує надання летальних озброєнь оборонного характеру.

Серед таких засобів радіолокаційні засоби протиповітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією, військово-морські протимінні кошти, кораблі прибережної дії і берегової охорони.

У документі також прописана можливість використання грошей на реабілітацію в медичних установах США поранених українських військовослужбовців, навчання і підготовку українських медичних фахівців в цій сфері, а також для посилення здатності повітряних і військово-морських сил України.

4,6 млрд на протидію російській агресії

В цілому бюджет передбачає $4,6 млрд для європейських союзників США по НАТО в рамках Європейської ініціативи стримування – програми допомоги з протидії російській загрозі, яку вперше виділено окремою статтею.

Документ містить пункти "про оцінку потенційних загроз з боку Росії, в тому числі шкідливих впливів – дезінформації, пропаганди, кібератак, втручання у вибори, гібридної війни, які несуть загрозу не лише інтересам безпеки США, але і їх союзникам та партнерам в Європі".

Також він передбачає виділення $58 млн на розробку нової ракети середньої дальності "у відповідь на порушення Росією Договору з ліквідації ракет середньої і меншої дальності".

У Росії вже відреагували на такі формулювання оборонного бюджету США. 12 грудня голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв заявив про його "антиросійську спрямованість". За словами Бондарєва, це говорить про те, що США визнають силу Росії.


Фото: council.gov.ru Голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв заявив, що оборонний бюджет США має "антиросійську спрямованість"/Фото: council.gov.ru


"Штати невпинно твердять, які вони великі, а ми – відсталі... Насправді американці відчувають нашу силу", – сказав він.

Більше військових і вищі зарплати

Оборонний бюджет США передбачає збільшення числа військовослужбовців вперше за сім років і підвищення з зарплати на 2,4% – найбільше за останні вісім років. В цілому витрати на військовий персонал США в 2018 році повинні скласти $146,2 млрд

Кількість американських військових планується збільшити на 7500 осіб, а кількість службовців американських військово-морських сил на 1000 осіб.

НВ

Головне

Політика

Вчора, 15:15

article_img
Заява ватажка бойовиків "ДНР" і лаоські Т-34 для РФ. Тиждень з Аркадієм Бабченком і Юрієм Мацарським - подкаст
Політика

Вчора, 11:09

article_img
Порошенко: Ніякої федерації або спеціального статусу в Україні не буде
Події

Вчора, 08:45

article_img
"Немає виправдання". Через побиття вчителя в київському ліцеї українські педагоги починають масштабний протест

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:56

article_img
В останній момент. Стало відомо, скільки українцев не залишають заповіт
Політика

Вчора, 20:53

article_img
Під звук молитов і обіцянок. Як проходило висування Тимошенко в президенти – репортаж
Події

Вчора, 18:28

article_img
Професія - смерть. Історії людей, чия робота пов'язана з померлими - репортаж НВ