123 країни зобов’язані арештувати Путіна. Які проблеми створить ордер МКС для Цзіньпіна, Шольца, Макрона і навіть для України — інтерв'ю NV

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Путіна (Фото:Sputnik/Mikhail Metzel/Pool via REUTERS)
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна, якого підозрюють у скоєнні воєнних злочинів в Україні.
Які наслідки це матиме та лідери яких країн можуть продовжити спілкування з воєнним злочинцем, в інтерв'ю Radio NV розповів головний військовий прокурор України в 2019—2020 роках Віктор Чумак.
— Очевидно, що Путін не з’явиться в Гаагу для того, щоб брати участь в процесі. Чи процес може відбуватися заочно? І чи може бути російському диктатору винесено заочний вирок?
— Ні, на жаль, процедури Міжнародного кримінального суду передбачають тільки очний розгляд справ, пов’язаних зі злочинами, які належать до його юрисдикції. Це геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Тут потрібна присутність злочинців в суді. І тому треба буде чекати Путіна там, в суді.
— Це може розтягнутися на певний проміжок часу. Яким чином вплине це рішення про ордер на арешт на політичну ситуацію? В Москву зібрався китайський лідер Сі Цзіньпін. Наскільки йому буде комфортно тиснути руки особі, яка підозрюється у скоєнні воєнних злочинів, навіть зважаючи на партнерські стосунки?