16 жовтня 2018, вівторок

ЗМІ знайшли зв'язок головного спонсора Brexit із Росією

0 коментувати
 Аарон Бенкс брав участь в бізнес-схемах, пов'язаних із Росією

Аарон Бенкс брав участь в бізнес-схемах, пов'язаних із Росією

Електронне листування виявило зв'язки британського бізнесмена Аррона Бенкса, який був одним з ключових спонсорів Brexit (кампанії з виходу Великої Британії з ЄС), з російськими офіційними особами.

Як повідомляє The Sunday Times, Бенкс брав участь у бізнес-схемах, пов'язаних з Росією. За даними газети, свій бізнес він обговорював з російськими офіційними особами.

Бенкс тричі зустрічався з російським послом у Великій Британії Олександром Яковенком. Про одну з цих зустрічей було відомо і раніше - про неї він розповів у своїй книзі The Bad Boys of Brexit, в якій описав кампанію з виходу країни з ЄС. Однак про ще дві зустрічі не було відомо широкому загалу. За даними видання, посередником при організації зустрічей був дипломатичний працівник Олександр Удод, який залишив Велику Британію внаслідок масової висилки російських дипломатів через "справу Скрипалів" (замах на життя колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочку, в якому підозрюють РФ).

Яковенко запропонував британському бізнесменові взяти участь в угоді, що стосується "шести золотих копалень в Сибіру", які належать російському золотопромисловцю Сергію Поварьонкіну, стверджує видання з посиланням на електронні листи.

Дивіться також

Під час референдуму 2016 року за вихід Великої Британії з Європейського Союзу висловилися 51,9% тих, хто проголосував, відповідно за продовження членства в ЄС виступили 48,1% виборців.

На початку листопада 2017 року виборча комісія Великої Британії, яка вивчає можливість втручання в референдум щодо виходу Великої Британії з ЄС, відкрила окреме розслідування щодо Аррона Бенкса. Метою розслідування стало встановлення походження коштів, які бізнесмен і його фірма внесли як пожертвування до фонду, який фінансував кампанію з Brexit. Йдеться про суму £2,36 млн, яку внесла компанія мільйонера (ще £6 млн Бенкс пожертвував від свого імені). Крім того, увагу слідчих привернув і той факт, що Аррон Бенкс одружений на росіянці Катерині Падеріній.

У квітні The Times також звинуватила Росію у втручанні у внутрішні справи Британії, повідомивши про участь у виборчій кампанії "російських ботів". За версією, яка викладалася в розслідуванні видання, стверджувалося, що близько 6500 акаунтів на Twitter були створені в Росії для підтримки Лейбористської партії та її лідера Корбіна перед виборами. Російське посольство відреагувало на опублікований матеріал, назвавши його інформаційним вкиданням.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: