ЗМІ: У Росії підозрюють, що американські астронавти навмисно пошкодили космічний корабель Союз

12 вересня 2018, 10:33
1504
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Росія вважає, що американські астронавти навмисно пошкодили корабель Союз

Спеціальна комісія Роскосмосу, яка розслідує інцидент з розгерметизацією корабля Союз МС-09, вважає пріоритетною версією події навмисне втручання американських астронавтів, повідомляє Комерсант із посиланням на джерела.

За словами співрозмовника видання, в Роскосмосі переконані, що американські астронавти хотіли спровокувати дострокову відправку корабля на Землю через хворобу одного з членів екіпажу США.

Це дозволило б продовжити лікування одного з них, а побутовий відсік, в якому знайшли отвір, згорів би при входженні в атмосферу.

Наразі на МКС перебувають шестеро космонавтів - росіяни Олег Артем'єв і Сергій Прокоп'єв, а також Річард Арнольд, Серіна Ауньен-Ченселлор, Ендрю Фойстел і Олександр Герст з США.

Російська влада звернулася в NASA c проханням допомогти з розслідуванням. Зокрема, вона запросила у США копії записів з відеореєстраторів астронавтів і їх медичні показання. Як зазначає співрозмовник видання в галузі, шанси отримати запитану інформацію вкрай малі: дані про стан здоров'я членів екіпажу вважаються лікарською таємницею.

У свою чергу, генеральний директор Роскосмоce Дмитро Рогозін назвав неприйнятними будь-які вигадки про причини появи отвору у корпусі Союзу.

"Поширення домислів і чуток навколо того, що сталося на МКС не допомагає роботі експертів Роскосмосу і спрямоване на підрив товариських відносин в колективі космічної станції. До завершення роботи спеціальної комісії "Роскосмосу" будь-які твердження з посиланням на "джерела" неприйнятні", - написав Рогозін у своєму Facebook .

Нагадаємо, в ніч на 30 серпня на МКС виявили витік повітря. Екіпаж перевірив всі відсіки і виявив мікротріщину в космічному кораблі Союз МС-09. Вона знаходилась в побутовому відсіку, а не в спусковому апараті, тому не загрожувала поверненню космічного корабля на Землю.

Екіпаж Міжнародної космічної станції поставив тимчасову марлеву латочку з епоксидною смолою на тріщину в корпусі корабля Союз і усунув витік кисню.

Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін вважає, що тріщина в обшивці корабля Союз з'явилася через навмисний вплив дрилем. За словами Рогозіна, зараз з'ясовується, було це зроблено на орбіті або ще на Землі в процесі побудови.