ЗМІ: У британському парламенті обговорюють відставку Мей із посади прем'єр-міністра

12 вересня 2018, 11:17
350
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У парламенті Британії обговорюється можливість відставки Мей

У парламенті Великої Британії близько 50 депутатів із Консервативної партії обговорили можливість відставки Терези Мей з посади прем'єр-міністра країни, повідомляє Sky News з посиланням на джерела.

За інформацією телеканалу, британські парламентарії зібралися на закриту зустріч щоб обговорити, як усунути Мей з прем'єрської посади.

Депутати незадоволені планом Мей щодо виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Для відставки Мей необхідно набрати 48 заяв від парламентаріїв з вимогою винести вотум недовіри прем'єру. Джерела телеканалу стверджують, що наразі це питання координується, воно може бути піднято публічно протягом декількох тижнів.

У липні уряд Британії представив угоду щодо виходу з ЄС в заміській резиденції в Чекерс. План передбачає, що Британія буде слідувати загальноєвропейським стандартам і заходів регулювання в сфері торгівлі товарами і сільгосппродукцією, а в обмін отримає право на необмежену торгівлю ними на європейському єдиному ринку.

Євроскептики розкритикували угоду як занадто м'яку. На їхню думку, угода в Чекерс залишає країну в колишній залежності від Євросоюзу і, щоб цього не допустити, потрібен "жорсткий" Brexit - вихід Британії з Європейського єдиного ринку, Митного союзу ЄС і припинення поширення юрисдикції Суду Європейського союзу в Британії.

Через незгоду з позицією Терези Мей глава МЗС Британії Борис Джонсон і міністр з питань Brexit Девід Девіс покинули уряд.

Велика Британія планує вийти зі складу ЄС 29 березня 2019 року.