ЗМІ: Скрипаль продовжував працювати на іноземні спецслужби після переїзду до Британії

9 березня 2018, 12:47
1001
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Скрипаль надавав дані про розвідувальні можливості РФ

Колишній російський шпигун Сергій Скрипаль продовжував передавати цінну інформацію іноземним спецслужбам після переїзду до Великої Британії в 2010 році, пише The Financial Times з посиланням на високопоставлених чиновників.

За словами одного зі співрозмовників видання, Скрипаль передавав інформацію не тільки британським, а й західним спецслужбам.

І хоча він більше не мав доступу до оперативних даних, але знав розвідувальні можливості Росії.

За словами іншого співрозмовника, знання Скрипаля могли бути корисними під час підготовки контррозвідників.

Ще одне джерело заявило, що шпигун після приїзду до Британії був корисний спецслужбам протягом обмеженого періоду.

За даними ЗМІ, саме діяльність Скрипаля могла стати причиною його отруєння.

Нагадаємо, 4 березня Сергій Скрипаль і його 33-літня дочка Юля були знайдені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері, графство Вілтшир в Англії. Наразі вони перебувають у реанімації в критичному стані.

Дивіться також

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили понад $100 тис. за інформацію про працівників і агентів ГРУ, що діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в межах операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.