ЗМІ: Росіяни подали рекордну кількість заявок на притулок у США

3 травня 2018, 12:33
958
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кількість росіян, що бажають отримати притулок у США, побила 24-річний рекорд

У 2017 році рекордну кількість громадян Росії попросило притулок у США, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на статистику Служби громадянства та імміграції США.

Зазначається, що минулого року росіяни подали в США 2664 заяв з проханням про притулок, що стало рекордним показником за останні 24 роки.

Цього року від росіян надійшло на 40% заяв про притулок більше, ніж роком раніше, і майже в два рази більше, ніж в 2012 році, коли почався третій президентський термін Володимира Путіна, зазначає радіостанція.

Попередній рекорд - 2127 заяв - було встановлено в 1994 році.

Причини, через які заявники просили притулок, в статистиці не названо. Щоб його отримати, претендент має довести, що його переслідують або що у нього є підстави побоюватися переслідування на батьківщині через расу, національність, релігійну приналежність, приналежніость до будь-якої соціальної групи або через політичні погляди.

Правозахисники і юристи пов'язують збільшення кількості російських претендентів притулку у США з набуттям чинності в 2013 році російського закону про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин.

У нью-йоркській фірмі The Law Offices of Grinberg & Segal розповіли, що в 2017 році компанія давала консультації з приводу притулку представникам ЛГБТ-спільноти з Чечні, але не укладала з ними офіційних угод про подання їхніх інтересів.

Адвокат з Нью-Йорка Борис Палант розповів, що більшість його справ про надання притулку в Росії пов'язані з "переслідуванням у формі сфабрикованої кримінальної справи".

Фірма ще одного адвоката з Нью-Йорка Ендрю Джонсона, за його словами, в 2017 році взяла від 25 до 30 нових справ за участю російських претендентів. З них половина посилаються на переслідування з політичних мотивами, 35% - випадки, пов'язані з бізнесом. Серед його клієнтів є росіяни, які стверджують, що їм заважають вести бізнес через те, що вони не підтримують Путіна, а також за спонсорування або членство в опозиційних політичних партіях.

Деякі претенденти, які не пов'язані з політикою, заявляють, що влада звинуватила їх в "антиурядовій поведінці", коли вони відмовилися давати хабарі та піддаватися тиску з боку чиновників, зазначив Джонсон.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект