ЗМІ: Кіпр заробив мільярди євро на продажу паспортів

18 вересня 2017, 09:41
1057
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ЗМІ: Кіпр заробив мільярди євро на продажу паспортів  - фото

Фото: pixabay.com

Кіпр надавав громадянство багатим людям в обмін на інвестиції в свою економіку

Влада Кіпру з 2013 року змогла заробити більше 4 мільярдів євро, продаючи громадянство за схемою "золотої візи", пише The Guardian

За інформацією видання, влада Кіпру видавала громадянство надбагатим людям, які отримували можливість жити і працювати в Європі, в обмін на інвестиції в кіпрську економіку.

Відзначається, що тільки в минулому році за даною схемою на Кіпрі було видано понад 400 паспортів.

У розпорядженні газети опинився список людей, які отримали паспорти за вказаною схемою. Конкретних імен видання не називає, зазначає тільки те, що в ньому фігурують "відомі підприємці та особи зі значним політичним впливом", зокрема колишній депутат Держдуми РФ, а також засновники найбільшого комерційного банку України.

До 2013 року громадянство Кіпру можна було отримати за рішенням одного з міністрів країни. У такий спосіб громадянство отримав двоюрідний брат президента Сирії Башара Асада Рамі Маклуф.

Після 2013 року кіпрське громадянство надається особам, які вклали 2 мільйони євро в нерухомість або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери або кіпрські компанії. При цьому власник кіпрського паспорта не повинен здавати ніяких мовних тестів або постійно проживати на острові. Досить з'являтися на Кіпрі один раз на сім років.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською