ЗМІ анонсували приїзд прем'єра Іспанії в Каталонію вперше після проголошення "незалежності"

12 листопада 2017, 11:55
53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ЗМІ анонсували приїзд прем'єра Іспанії в Каталонію вперше після проголошення "незалежності"  - фото

За даними ЗМІ, Рахой не робитиме ніяких заяв

У неділю, 12 листопада, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой відвідає Каталонію вперше після референдуму і невдалої спроби проголошення незалежності регіону, пише AFP

За даними ЗМІ, Рахой прибуде в Барселону для підтримки Народної партії на майбутніх виборах, які відбудуться в кінці грудня.

Публічного виступу Рахой проводити не буде.

2 листопада, Національна судова колегія Іспанії заарештувала вісьмох відсторонених міністрів уряду Каталонії.

Крім того, державний прокурор Іспанії видав європейський ордер на арешт для колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона і ще чотирьох чиновників, які не з'явилися на суд. Проти всіх них Генеральна прокуратура висунула звинувачення в незаконному проголошенні 27 жовтня незалежності Каталонії.

Зараз Пучдемон разом зі своїми соратниками перебуває у Брюсселі. Свій від'їзд Пучдемон аргументував тим, що має намір поскаржитися на політизовані дії іспанської судової влади. Він також додав, що готовий захищати свої інтереси в суді, якщо це буде потрібно.


1 жовтня в Каталонії пройшов невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за відділення проголосувало 90,18%, проти - 7,83% при явці 43,03%.

27 жовтня парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду Каталонії, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською