Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

ЗМІ: Американські санкції можуть ускладнити польоти на ЧС-2018 до Росії

12 квітня, 14:52
453
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Санкції США можуть ускладнити польоти на ЧС-2018 з футболу

Вісім російських аеропортів, які можуть використовуватися для доставки команд учасників чемпіонату світу з футболу, належать компаніям з оновленого минулого тижня списку санкцій США, що потенційно може стати проблемою для команд і авіакомпаній, які планують рейси в ці міста, пише Reuters.

Агентство зазначає, що санкції США навряд чи завадять командам прибути до місць проведення матчів: вони можуть скористатись сусідніми аеропортами або послугами російських авіаперевізників, які менше схильні до списку санкцій ризиків.

Проте якщо до початку чемпіонату в червні ці аеропорти, як і раніше, будуть під контролем підсанкційних компаній, ця обставина може змусити поміняти логістику доставки цих восьми команд в Росію.

Зокрема, Польща запланувала чартерний рейс своєї найбільшої авіакомпанії LOT у Сочі. Аеропортом Сочі управляє компанія Базел Аеро, якою володіє російський олігарх Олег Дерипаска, який потрапив до списку санкцій США.

Представник LOT сказав, що авіакомпанія буде консультуватися щодо цього з юристами. Польська футбольна асоціація повідомила, що Сочі був найзручнішим аеропортом для команди і вона не хотіла б бути залученою в політику.

Швеція також планує літати безпосередньо в Геленджик, де знаходиться російська база команди, повідомила футбольна асоціація Швеції. Шведська авіакомпанія SAS повідомила, що вона доправить команду в Росію.

Аеропортом Геленджик теж управляє Базел Олега Дерипаски, але російський держбанк ВТБ повідомив, що він планує купити аеропорт. Це повинно буде зменшити санкційні ризики.

Футбольна асоціація Ісландії повідомила, що вона, швидше за все, також доставить команду в Геленджик, за допомогою авіакомпанії Icelandair.

База бразильської команди, як і польської, буде розташовуватися в Сочі, де аеропорт контролюється Базел Аеро Дерипаски.

Ця ж компанія володіє аеропортами Геленджика і Краснодара, в якому буде базуватися команда Іспанії, а також Анапи, де буде база датської команди.

Невідомо, чи буде закрита угода з покупки ВТБ і його партнерами аеропорту Геленджика до того, як почнеться чемпіонат, відкриття якого заплановано на 14 червня.

Власник холдингу Аеропорти регіонів, керуючого терміналами в чотирьох містах, де відбудуться матчі чемпіонату - в Єкатеринбурзі, Самарі, Ростові-на-Дону і Нижньому Новгороді, - група Ренова, що належить одному з підсанкційних бізнесменів Віктору Вексельбергу.

База уругвайської команди буде в Нижньому Новгороді, а швейцарської - в Тольятті, поруч з аеропортом Самари.

Представник холдингу Аеропорти регіонів відмовився від коментарів.

ФІФА і оргкомітет ЧС-2018 не відповіли на запити агентства про коментарі.

Мінфін США минулого тижня ввів нові санкції відносно російських підприємців, чиновників і компаній, в тому числі проти Дерипаски і ще шести бізнесменів, пояснивши їх "зловмисними діями" російської влади по всьому світу.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися