Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

З’явилися нові докази причетності російського військового до катастрофи МН17

9 квітня, 08:19
14665
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Катастрофа малазійського Боїнга сталася 17 липня 2014 року

З’явилися нові докази причетності російського військового Сергія Дубинського (позивний - Хмурий) до катастрофи МH17.

Про це йдеться у матеріалі Донбас.Реалії.

Зібрані раніше відеодокази дозволяють стверджувати, що російська зенітно-ракетна установка Бук переміщалася по контрольованій бойовиками території у сторону селища Первомайське, звідки і був зроблений постріл.

У звіті слідчих детально представлені перехоплення розмов учасників теракту.

Чоловік, який дає вказівки про транспортування Бука, на записах СБУ з'являється під позивним Хмурий. Одним з перших у своєму розслідуванні його ідентифікував керівник громадської організації Європростір Олег Батурин.

"Він був, фактично, одним із архітекторів управлінських військових органів в "ДНР". Потім на базі цих відділів, які він створив, він сформував так зване Головне розвідувальне управління "ДНР", яке сам й очолив", – розповів журналіст.

Батурин з'ясував, що справжнє ім'я Хмурого – Сергій Дубинський. Спочатку радянський, а потім і російський військовий – полковник Головного розвідувального управління Генерального штабу Росії.

Керівник ГО Європростір додав, що йому вдалося отримати документи, які підтверджують – на Донбасі Дубинський залишався чинним російським військовослужбовцем.

"Про це він засвідчив сам у своєму клопотанні до Південного військового округу РФ про видачу йому коштів на придбання житла як військовослужбовцю. Він у цьому клопотанні вказав свій особистий номер і період служби у збройних силах Радянського Союзу і Російської Федерації по грудень 2014 року", – зазначив журналіст.

У ході розслідування Батурину також вдалося дізнатися, що до війни Дубинський жив у Донецькій області у селищі Велика Новосілка.

Один із жителів селища розповів, що  дружив з Дубинським з дитинства. Чув про звинувачення на його адресу, але не вірить, що той брав участь у підготовці атаки на Боїнг.

"Дуже хороший, нормальний хлопець. Я вважаю те, що про нього там кажуть всіляке, що він ракету привіз... Ну, хто пенсіонеру довірить Бук?" – дивується співрозмовник журналістів.

Однак він підтвердив інформацію про службу Хмурого у російській армії і уточнив, що Дубинський до Донбасу брав участь щонайменше ще в трьох військових конфліктах.

За словами місцевих, з Великої Новосілки Дубинський поїхав ще задовго до початку війни на сході України. Квартиру матері змінив на приватний будинок у сусідньому селищі.

Останнім місцем проживання Сергія Дубинського в Україні став двоповерховий будинок у селищі Сторожеве.

Журналісти з'ясували, що будинок порожній – "на вигляд одразу помітно, що житло давно занедбане".

Сусід по двору, який переїхав в Сторожеве після початку бойових дій і колишніх господарів не застав, повідомив, що у Дубинського в Україні залишився рідний брат.

"А ось брат, Роман, він у Києві і теж якийсь військовий. І він через рієлтора цей будинок продає. Але Роман і Сергій начебто, на цьому ґрунті політичному, вороги. Той за Україну, а той за "ДНР", – розповів сусід.

Роман Дубинський, рідний брат російського полковника, якого називають причетним до атаки, не приховує, що його брат дійсно був російським військовим і воював на боці бойовиків у 2014 році. Про це Хмурий казав йому особисто.

"Він мені сам подзвонив і сказав, що він "зараз в ДНР". Я кажу, "а що ти там робиш, сенс?" Я принципово не розумію. У мене інша позиція – повністю проукраїнська", – заявив брат російського полковника.

Ще один діалог з братом у Романа відбувся після того, як в ЗМІ з'явилися повідомлення, що Хмурий брав участь в транспортуванні Бука.

"Коли я дізнався про цей літак, я йому теж подзвонив. У мене був його телефон, потім я його видалив. Я йому подзвонив і запитав – хто це зробив? Він мені відповів, що це зробила українська сторона. Ось така була відповідь. Я кажу: тут і факти є, і записи якісь є. Він сказав, що ми цього не робили, це "провокація", – повідомив Роман в інтерв'ю.

Журналісти попросили прослухати запис перехоплень СБУ, де, нібито, фігурує Сергій Дубинський. Майже одразу родич Хмурого дав ствердну відповідь.

"Схожий, так. Те що я чую – так, є схожість, і дужа сильна", – сказав він під час прослуховування записів.

Інших подробиць про життя Хмурого він розповісти не може через сімейну сварку. Через неї брати не спілкуються вже більше десяти років. А сам Роман запевняє, що звільнився з армії ще на початку 90-х років.

"Я не знаю, мені це було нецікаво. У нас мама хворіла дуже серйозно раком. І у нього було ставлення до цього дуже своєрідне. І я його в той час для себе викреслив", –  стверджує брат російського військового.

Роман Дубинський сподівається, що розслідування вдасться довести до кінця. Навіть якщо результат вкаже на його рідного брата.

"Якщо це ви збили літак – ви повинні понести за це покарання. І не буде іншого варіанту ні через п'ять, ні через десять, ні через двадцять років. За триста убитих людей, винні мають понести покарання", – переконаний він.

Він також підтвердив, що нова російська адреса брата, яка з'явилася в пресі, дійсна. Сергій Дубинський поїхав з Донбасу на початку 2015 року і осів на хуторі Великий Лог Ростовської області.

Журналісти знайшли цей новий притулок Хмурого, адже раніше він сам публікував знімки будинку в соцмережах. Але щось коментувати він відмовився.

Нагадаємо, Нідерланди і Україна підписали двосторонню угоду про правову співпрацю в рамках розслідування знищення МН17. 

28 вересня 2016 року Міжнародна слідча група офіційно оприлюднила результати розслідування катастрофи МН17. Згідно з ними, він був збитий зенітно-ракетною установкою Бук, доставленою на Донбас з території Росії.

Слідчі встановили, що причетними до цього злочину є 120 осіб.


Катастрофа малазійського Боїнга сталася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинули всі 298 чоловік, які знаходилися на борту.