Зіткнення в секторі Газа: п'ять загиблих і сотні поранених

30 березня 2018, 14:56
580
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У п'ятницю, 30 березня, внаслідок зіткнень із ізраїльскою армією в секторі Газа загинули п'ятеро палестинців, сотні людей поранені.

Як повідомляє ВВС з посиланням на палестинських медиків, унаслідок вогню ізраїльської армії щонайменше п'ять осіб було вбито, 350 поранено.

Нагадаємо, у секторі Газа почалася багатоденна акція протесту палестинців - Великий день повернення. Тисячі протестувальників зібралися біля розділового забору, який відокремлює палестинські землі від ізраїльських.

Також уздовж кордону сектора Газа з Ізраїлем палестинці розбили п'ять наметових таборів, які мають стати базами для учасників акції.

Ізраїль у зв'язку з акцією протесту стягнув до сектору Газа значні підкріплення.

За даними прес-служби армії оборони Ізраїлю, вогонь було відкрито тому, що двоє палестинців наблизилися до кордону і "здійснювали підозрілу діяльність".

Початок протестів приурочено до Дня землі. Він встановлений на згадку про шістьох арабів, які загинули в 1976 році під час протестів проти експропріації земельних наділів. Кульмінацію заходу організатори планують на 15 травня, коли палестинці будуть відзначати Накба - День національної катастрофи, який був влаштований після створення Ізраїлю в 1948 році, коли після першої арабо-ізраїльської війни майже 700 000 палестинців були змушені покинути свої землі.

Марш покликаний привернути увагу до долі палестинців, що живуть на правах біженців в інших країнах. Покинувши палестинські землі після 1948 року в різний час біженці, чисельність яких разом з нащадками наближається до п'яти мільйонів, домагаються права на повернення. Ізраїльська влада відкидає їхні вимоги.

[gallery]

Великий день повернення: тисячі палестинців влаштували акцію в секторі Газа

[/gallery]