Журналісти опублікували резонансне розслідування про схеми збагачення Путіна

3 квітня 2016, 22:52
Над розслідуванням працювали 380 журналістів з різних країн у тому числі з Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP) та російського видання  Новая газета

3 квітня на сайті проекту OCCRP було опубліковано кілька матеріалів, в тому числі "Золото партитури" — про офшори з оборотом близько 2 мільярдів доларів, які належали найкращому другові президента РФ Володимира Путіна віолончелісту Сергію Ролдугіну, передає Медуза.

Відео дня

Крім того, журналісти з'ясували, що комерційний банк Росія використовувався у потенційній схемі з відмиванням коштів, у якій могли брати участьблизькі знайомі президента Росії Володимира Путіна, йдеться у матеріалах Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, повідомляє Громадське.

У розпорядженні ICIJ виявилися документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, яку, як стверджують автори розслідування, могли використовувати деякі її клієнти для відмивання грошей, ухилення від сплати податків та обходу різних санкцій.

У цих документах згадуються 72 колишніх та нинішніх глав різних держав, а також багато відомих компаній та людей. Зокрема, в документах згадуються чотири фірми, які так чи інакше пов'язані з Росією - Sonnette Overseas, International Overseas Media, Sunbarn і Sandalwood Continental.

Читайте також: Скандальне розслідування про Roshen та українського президента - повний текст

Всі ці компанії зареєстровані в офшорах та пов'язані з банком Росія і близькими знайомими російського президента.

Згідно аналізу, більше ніж $2 млрд "таємно перемішуються через банки і тіньові структури, пов'язані з друзями Путіна".

Провідний британський експерт у справах, пов'язаних з відмиванням коштів, королівський адвокат Ендрю Мітчелл, в інтерв'ю ВВС сказав, що в цих документах бачить ознаки несправжності в угодах, згаданих у цих документах і що них немає звичайної комерційної логіки.

Том Кітіндж з Центру досліджень фінансових злочинів та безпеки також заявив, що ці транзакції мають ознаки відмивання коштів. На його думку, ці угоди необхідно розслідувати.

Згідно з документами, International Overseas Media і Sonnette Overseas офіційно належать віолончелісту і найкращому другові дитинства Путіна Сергію Ролдугіну.

Відповідно до оприлюднених документів, прибуток підприємств Ролдугіна від угод склав кілька мільйонів доларів. Однак у документах однієї з компаній, якою володіє музикант, зазначено, що її створили для того, щоб "захистити особу та конфіденційність" кінцевого власника та вигодонабувача підприємства.

На початку 2011 року зареєстрована на Британських Віргінських островах компанія Sandalwood Continental дала кредит на 200 млн доларів компанії Horwich Trading, зареєстрованій на Кіпрі.

poster
Дайджест NV Преміум
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Наступного ж дня Sandalwood всього за 1 долар передала права на одержання платежів по кредиту ще однієї компанії, зареєстрованої на Британських Віргінський островах - Ove Financial Corp.

У той же день Ove Financial Corp також всього за 1 долар передала ці права панамській компанії International Overseas Media, яка офіційно належить Сергію Ролдугіну.

Тільки процентні платежі за цим кредитом складають 8 млн доларів в рік.

За даними розслідування, Sandalwood Continental була заснована банком Росія, який у США називали "власним банком для високопоставлених російських чиновників". Власник компанії невідомий.

Це лише одна з угод, пов'язаних з російськими компаніями, які викликали підозри у експертів.

Розслідування почалося після того, як невідоме джерело відправило у німецьку газету Süddeutsche Zeitung матеріали з бази даних панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca. Вже до березня цього року джерело передало журналістам 11,5 мільйона файлів обсягом 2,6 терабайта.

Усі подробиці про офшорний скандал читайте у спецтемі НВ.

Показати ще новини
X