Журналіст про прорив чеченців через кордон РФ до України: Двоє загинули, одного захопили, один зміг прорватися

3 жовтня 2017, 11:45
2800
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Журналіст про прорив чеченців через кордон РФ до України: Двоє загинули, одного захопили, один зміг прорватися  - фото

Ілюстративне фото

Журналіст Юрій Бутусов розповів подробиці спроби прориву групи чеченців через російсько-український кордон у селищі Тьоткіне Курської області

За даними Бутусова, під час прориву двоє чеченців загинули, один був захоплений, одному вдалося пройти. В результаті зіткнення убитий російський прикордонник.

Ім'я одного з загиблих чеченців - Бантаєв Арбі Хож-Баудіновіч, 36 років, ім'я другого невідоме. Росіяни захопили в полон 31-річного Магомеда Ельмурзаєва. В Україні нібито вдалося прорватися 36-річному Алі Демільханову.

"Ці чеченці виявилися борцями за свободу і незалежність Ічкерії, які проходять по російським пошуковим базам як "бойовики", - пише Бутусов.

16 вересня в Хасав'юрті машина з Ельмурзаєвим, Демільхановим і Бантаєвим була зупинена для перевірки документів поліцією. Чоловіки відкрили вогонь з пістолета, поранили обох поліцейських і зуміли сховатися. В їх салоні виявили 9 гільз від пістолета ПМ. Імовірно, вся група мала тільки один пістолет для самозахисту.

"Вочевидь, що після цього бою, чеченці вирішили прориватися в Україну. Однак на самому кордоні чеченців все-таки виявили. З одним пістолетом вони зробили що могли. Дивно, як вдалося втекти Демільханову. Поки не було повідомлень про перетин чеченцем кордону з Україною, підтверджених українськими джерелами...", - пише Бутусов.

Згідно з інформацією від правозахисного товариства Меморіал і даними з російських пошукових баз, в сім'ї Бантаєвих багато хто загинув від рук російських спецслужб. Хожахмеда Бантаєва звинуватили в 2004 році у вбивстві брата його матері Альва Балієва і його охоронця - пізніше його застрелили.

Сам Арбі був засуджений за участь в незаконних збройних формуваннях на 6 років. Брат Ахмат Бантаєв в 2012 році був звинувачений у вбивстві начальника карного розшуку Гудермеса і командира роти поліції, він був застрелений під час "зачистки".

"Невідома доля брата Аліхана Бантаєва - він зник у 2007 році- або був викрадений і вбитий федералами, або пішов боротися за свободу. Після виходу з в'язниці Арбі Банатаєв не зламався, а пішов у ліси Ічкерії продовжувати боротьбу. У 2014 році також зник Рамзан Бантаєв - молодший брат. Доля його невідома. Тож не дивно, що в таких умовах, Арбі Бантаєв вирішив зробити все, щоб вдруге не потрапити до рук катів з ФСБ", - резюмував Бутусов.

У неділю, 1 жовтня, російські ЗМІ з посиланням на свої джерела в силових органах повідомили про бойове зіткнення в селищі Тьоткіне Курської області РФ, що на російсько-українському кордоні.

Згідно з повідомленням, в районі цього селища проводилася операція Нелегал.Прикордонники перевіряли сарай, всередині якого сховалися збройні люди, які начебто, потрапили до РФ з України. Невідомі застрелили на місці одного прикордонника, в свою чергу, військовослужбовці убили трьох нападників.

В ДПСУ повідомили, що інформація про те, що группа невідомих рухалась саме з України є черговим російським фейком - невідомі намагалися потрапити до України саме з території РФ.

ФСБ Росії підтвердила загибель співробітника прикордонного загону поблизу українсько-російського кордону в Курській області.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською