Жахи конверсійної терапії. Що переживають представники ЛГБТ, яких намагаються «вилікувати»

12 серпня 2018, 11:41
Сюжет

Це звучить як жах, що залишився в історії, але «лікування» сексуальної орієнтації залишається законним у більшості країн світу, пише The Guardian.

Метью Шурці було 16 років, коли він сів поруч із батьком і сказав йому, що він гей. Вихований у консервативному передмісті Нью-Йорка, молодша дитина в родині нерелігійних євреїв і єдиний син, він був «шокований». Але в той напружений момент реакція була хорошою. «Він сказав: „Я люблю тебе. Я збираюся бути на твоєму боці, незважаючи ні на що“», — говорить Шурка. «Він створював безпеку, це те, що робить мій батько … Він сказав: „Не хвилюйся, ми в цьому розберемося“».

Відео дня

Він мав на увазі, що спробує «вилікувати» сина. Батько Шурки почав спілкуватися із психотерапевтами у Нью-Йорку. Протягом тижня він знайшов того, хто наполягав на тому, що гомосексуалізму не існує, що кожен народжується гетеросексуальним і «одностатевий потяг» є результатом дитячої травми або дисфункціональних сімейних відносин.

«Вважалося, що, оскільки я ще молодий, у мене була максимальна імовірність його подолання, — каже Шурка, — Мені сказали, яким важким буде моє життя, якщо я зроблю камінг-аут (камінг-аут — відкрите та добровільне визнання людиною приналежності до сексуальної меншини — ред.). Мені сказали, що мені можуть так само подобатись дівчата, як і хлопці. Це було у 2004 році. Я ніколи не зустрічав справжнього гомосексуала. Я був наляканий. Я хотів зробити все, що потрібно». Шурка додав, що батько вважав, що підтримує його.

В результаті Шурка проходив конверсійну терапію протягом п’яти років. Він лікувався в чотирьох терапевтів у чотирьох штатах, це коштувало $35 тисяч. Йому порадили використовувати віагру під час сексу з жінками. Йому сказали, що він є «класичним випадком» людини, у якої дуже багато жіночих рольових моделей, і йому порадили уникати матері і сестер. «В рамках мого лікування я не розмовляв з ними три роки», — розповідає Шурка, який при цьому жив з ними під одним дахом.

Йому сказали, що є «класичним випадком» людини, у якої дуже багато жіночих рольових моделей, і йому порадили уникати матері і сестер. «В рамках мого лікування я не розмовляв з ними три роки», — розповідає Шурка

Як відреагувала його мати? «[Вона] стверджувала, що ніяка терапія не може бути хорошою, якщо вона передбачає відділення дитини від її матері, — каже він. — Але мій батько настільки непохитно хотів домогтися успіху, що наполягав, щоб ми робили що завгодно».

Як це вплинуло на Шурку? «Я знав, що мої почуття не йдуть. Я звинувачував себе в тому, що я не дуже старався. Моя депресія була серйозною. Я набрав 27 кілограмів. У мене весь час був суїцидальний настрій», — описує він наслідки «лікування».

Табори конверсійної терапії

Два фільми про конверсійну терапію будуть випущені в США в цьому році, що примітно, враховуючи, що більшість людей, імовірно, вважають це жахом, що залишився в історії, в часах, коли гомосексуалізм був криміналізований, а як ліки зазвичай пропонували електрошокову терапію. Неправильне виховання Кемерон Пост, для якого Шурка виступив консультантом, — це адаптація роману Емілі М Данфорт про лесбійку Хлою Грейс Моретц, яку відправили у виправний табір. Він заснований на реальній історії 16-річної дівчини, опублікованій на сайті Myspace, про те, як її відправили у схоже місце.

poster
Дайджест NV Преміум
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Фільм за участю зірок кіно Зниклий хлопчик створений на основі мемуарів Гаррарда Конлі, сина баптистського пастора, який був зарахований до програми Love In Action. Обидві історії розгортаються у XXI столітті. І це відбувається не лише у Біблійному поясі США.

Коли Шурці було 19, він відвідував виправний табір на вихідних, табір називався Подорож у мужність (Journey Into Manhood), де Джек і бобове дерево було казковим оповіданням про вибір, яке використовували для відновлення мужності. «Щоб повернути ваше насіння від гіганта у хмарах, — говорить він іронічно, — вони намагалися навчити отримувати задоволення від спорту та іншої діяльності». До одного заходу були залучені кожен із 80 чоловіків, у яких була одна і та ж травма, яка, імовірно, зробила їх гомосексуалами. Решта потім повинні були повторити його, але змінити результат, щоб переписати історію людини. Подорож у мужність запускає програми в Польщі, Ізраїлі та Великобританії. На сайті сказано, що ця «експериментальна програма вихідних днів для чоловіків, залучених у конфлікт через їхні одностатеві переваги» була запропонована за межами США вперше у 2007 році - в Англії.

Недооцінена проблема

Конверсійна терапія, яку іноді звана терапією «зцілення», репаративною терапією, екс-гей-терапією або зусиллями зі зміни сексуальної орієнтації - це будь-яке лікування, спрямоване на зміну сексуальної орієнтації людини або придушення її гендерної ідентичності. Це туманний термін, що охоплює безліч методів, які можуть бути надзвичайно небезпечними, від додатка, що пропонує 60-денне «зцілення від гомосексуалізму», доступного в iTunes і Google Play ще у 2013 році, до духовних втручань, розмовних видів терапії, ліків і, рідше, екстремальних фізичних методів, таких як електрошокова терапія, методи навіювання відрази і «виправні зґвалтування». Усі ці методи поділяють неетичні припущення, що належність до ЛГБТ є станом, що вимагає лікування. Іншими словами, психологічним розладом.

Реклама табору Подорож у мужність (Journey Into Manhood)

«Те, що у нас все ще є ця битва через 45 років після того, як Американська психіатрична асоціація видалила гомосексуалізм з посібника з діагностики, неймовірно турбує», — говорить Керолін Рейес, координатор кампанії #BornPerfect за припинення конверсійної терапії, яку запустив у США у 2014 році Національний центр прав лесбійок. За її словами, гомосексуалізм був видалений зі списку діагнозів АПА у 1973 році (хоча і не повністю виключений з його Діагностичного і статистичного посібника з психічних розладів до 1987 року), але конверсійна терапія досі практикується в усьому світі. Мальта була першою країною у Європі, яка заборонила її - лише два роки тому.

Це туманний термін, що охоплює безліч методів, які можуть бути надзвичайно небезпечними, від додатка, що пропонує 60-денне «зцілення від гомосексуалізму», доступного в iTunes і Google Play ще у 2013 році, до духовних втручань, розмовних видів терапії, ліків і, рідше, екстремальних фізичних методів, таких як електрошокова терапія, методи навіювання відрази і «виправні зґвалтування».

Вона залишається законною у Великобританії, де, згідно з результатами загальнонаціонального опитування, опублікованими у липні в рамках плану дій уряду з питань, пов’язаних з ЛГБТ, 2% зі 108 тисяч респондентів з ЛГБТ-спільноти пройшли конверсійну терапію, а 5% вона була запропонована. У 2015 році благодійна організація Stonewall виявила, що один зі 10 співробітників служби охорони здоров’я і соціального забезпечення став свідком того, як колеги висловлюють впевненість у тому, що сексуальна орієнтація може бути «вилікувана». Опитування більше ніж 1300 фахівці в галузі психічного здоров’я, проведене у 2009 році, показало, що більше 200 осіб пропонували конверсійну терапію.

Проте, прагнення припинити цю практику зростає. Нещодавно уряд Великобританії оголосив про свій намір заборонити її, слідом за вотумом Церкви Англії, який засудив цю практику. Всі основні організації з консультування та психотерапії, а також Національна служба здоров’я підписали меморандум про взаєморозуміння, що засуджує цю практику.

«Опитування показало уряду те, що багато людей давно знають, — каже член парламенту від лейбористської партії Бен Бредшоу, який неодноразово піднімав це питання серед депутатів минулого року, — Це більше поширене, ніж люди усвідомлювали. Оголосити про заборону легко. Важка частина — розробка законодавства і його реалізація «.

Наслідки «лікування»

У США будь-хто може надавати конверсійну терапію дорослим, але 13 штатів прийняли законопроекти, у яких йдеться про те, що професіонал, який має ліцензію, не може пропонувати її неповнолітнім. Доповідь, опублікована у січні, мозковим центром з дослідження сексуальної орієнтації Інституту Вільямса, виявила, що 698 тисяч дорослих представників ЛГБТ-спільноти в США отримували конверсійну терапію в якийсь момент свого життя, а приблизно 20 тисяч підлітків будуть отимувати її з боку професійної ліцензованої охорони здоров’я до 18 років.

Леандро Рамос є директором програм в All Out, організації, яка проводить кампанії на захист прав ЛГБТ по всьому світу. Він перебуває у Бразилії, де минулого року заборона на конверсійну терапію була відхилена. Він називає «так зване лікування геїв» «глобальною епідемією». Такий вплив може бути лише руйнівним. Вважається, що він збільшує частоту появи суїцидальних думок приблизно у дев’ять разів. Депресія, неспокій, зловживання психоактивними речовинами, втрата віри, сексуальна поведінка з високим ступенем ризику, почуття провини, ізоляція і ненависть до себе — усе це звичайні наслідки.

«Конверсійна терапія вчить людей, що вони не можуть бути здоровими або правими», — говорить Джеймс Гуей, психотерапевт, який пережив конверсійну терапію і працює з ЛГБТ-спільнотою в Західному Голлівуді. Більша частина його роботи з клієнтами пов’язана з «депрограмуванням від культового досвіду». Він каже, що усвідомлення того, що виправляти нічого, може зайняти все життя.

Конверсійна терапія вчить людей, що вони не можуть бути здоровими або правими

Проте у Великобританії і в інших країнах конверсійна терапія історично недостатньо висвітлювалася, недооцінювалася або взагалі заперечувалася. Коли один учасник кампанії, чий партнер вбив себе після того, як йому порекомендували ходити до психіатра для «лікування», зустрівся з міністром внутрішніх справ, яким на той час була Ембер Радд, її відповіддю було питання: «Чому ми не можемо просто сказати людям, щоб вони цього не робили?».

Пол Твокок, директор з кампаній, стратегії та досліджень в Stonewall у Великій Британії, говорить: «Люди [які пройшли трансформаційну терапію] не надто часто з’являються у Stonewall. Це маргінальна і підпільна діяльність». Наскільки саме поширена конверсійна терапія, невідомо.

Конверсійна терапія в середовищі мігрантів

Бісі Алімі виріс у змішаній християнсько-мусульманської сім'ї в нігерійському Лагосі, й у віці 15 років став наверненим християнином. «Як тільки я подумав, що я можу бути геєм, я відчув, що це неправильно», — говорить він. Коли двоє друзів запропонували йому отримати допомогу, він погодився розповісти про це пастору. «Вони намагалися допомогти мені, якщо говорити про них чесно, — каже він, починаючи плакати, — Вони любили мене».

Конверсійна терапія тривала сім днів, протягом яких Алімі, якому на той момент було 17, замкнули в темній кімнаті і змусили постити і молитися цілодобово. «Мені не дозволяється нічого їсти або виходити, — каже він, використовуючи дієслова в теперішньому часі, — У мене є лише доступ до води та оливкової олії для помазання. Пастори моляться зі мною всю ніч. Мені постійно нагадують, що відбувається з такими людьми, як я, у пеклі».

Через два тижні Алімі здійснив свою першу спробу самогубства. «Я був знищений, — говорить він. Як йому вдалося піти? — Я не впевнений, що коли-небудь йшов, — тихо каже він, — Я зараз у шлюбі (з чоловіком — ред.), але я досі немов повертаюся в той час».

Алімі, який є активістом, що захищає права гомосексуалів і громадянином Великобританії, стверджує, що конверсійна терапія є «епідемією» в деяких співтовариствах чорношкірих, азіатських та етнічних меншин. «Ми повинні бути досить сміливі, щоб сказати це», — говорить він. «Ми говоримо про життя молодих людей, яких вивозили у країну їх походження [або їхньої сім'ї] для проходження конверсійної терапії. Це британські громадяни, вивезені з Великобританії, щоб відправитися в Нігерію, Ефіопію та Уганду. Ми можемо заборонити її тут, але які закони їх захистять?»

Які у нього є докази того, що це відбувається із представниками ЛГБТ зі спільнот чорношкірих, азіатських і етнічних меншин? «Люди приходять до мене, — відповідає він, — Чорні африканці розповідали мені, що їх змусили пройти через неї тут, у Лондоні, у церквах п’ятидесятників».

Конверсійна терапія і релігія

Для Джейн Озанн, провідної гей-активістки в Англіканській церкві, — і людини, яка клопотала про засудження конверсійної терапії у Загальному Синоді - визнання того, що вона зараз майже виключно здійснюється групами віри, має важливе значення. Дослідження, проведене нею минулого року, показало, що 217 із 553 віруючих представників ЛГБТ-спільноти, які відповіли на питання її анкети, пережили конверсійну терапію. У той час майже половина була молодше 17 років. «Частково почуття безвиході в учасників кампанії викликало те, що люди просто не вірили нам, — каже вона, — Деякі з нас намагаються переконати церкву, уряд і навіть ЛГБТ-спільноту, що це значна проблема. Це триває потай, і це найбільш вразливі люди, які отримують травму».

Джейн Озанн прийняла свою сексуальну орієнтацію, коли їй виповнилося 40 років, зараз вона провідна гей-активістка в Англіканській церкві / Фото: Sam Atkins

Озанн сама пережила конверсійну терапію. Вирісши в консервативній общині у Гернсі, вона приєдналася до харизматичної групи молодих людей-євангелістів під назвою Загін Бога у підлітковому віці. Коли у віці 20 років їй почали подобатися жінки, вона провела роки, проходячи конверсійну терапію. «Я витратила тисячі, намагаючись зробити з себе те, що не буде викликати у мене необхідності це міняти, — каже вона, — Ви не говорите про це в „реальному“ світі. Я випускниця Оксбриджа. Я займала дуже значне становище [в Англіканській церкві]. Ви могли б подумати, що я повинна була знати краще, але світ, у якому я була, вірив в це зі мною».

Який вид конверсійної терапії вона пережила? «Молитовне служіння, служіння зцілення, служіння звільнення, — каже вона, маючи на увазі духовні втручання, які іноді називають „вимолювання гея“ („praying away the gay“)». «Мене призначили до ради архієпископа. Я не хотіла, щоб люди знали, що я борюся з цим, тому я поїхала в Німеччину, щоб продовжити курс. Я буквально обійшла весь світ, просячи всі ключові фігури в євангелістському світі допомогти мені. Якби була футболка, на якій було б написано: „я пробувала кожну конверсійну терапію“, я б мала її носити», — сміється вона. Вплив на її фізичне і психічне здоров’я був величезним. «Це загнало мене в лікарню двічі, тому що я просто не могла впоратися зі стресом. У мене був величезний недіагностований біль, який у кінцевому підсумку привів до крайніх рівнів стресу. Тоді у мене був розумовий розпад».

Якби була футболка, на якій було б написано: «Я пробувала кожну конверсійну терапію», я б мала її носити

Після того, як вона перенесла другий серйозний фізичний і психічний розлад, Озанн нарешті прийняла рішення прийняти свою сексуальність — коли їй виповнилося 40 років. «Дивно, що робить любов, — згадує вона про свої перші стосунки з жінкою, — Перетворення було неймовірним. Багато з моїх друзів миттєво зреклися мене і для моєї сім'ї це було важко, але нечисленні хоробрі, які зі мною бачилися, не могли назвати це поганим чи злим».

«Є люди, які прямо зараз проходять через це, — продовжує вона, — Якщо ви є частиною спільноти, яка вчить, що гріховно бути геєм, ви зробите все, щоб спробувати змінитися. І це не лише християнська проблема. Це відбувається в мусульманській вірі, сикхській вірі … багато чорних громад п’ятдесятників відправлять свою дитину назад до Нігерії або Уганди, де відбувається терапія „виправного зґвалтування“. Я часто порівнюю це з операціями на жіночих статевих органах, що калічать: це відбувається на задвірках, здійснюється людьми з добрими намірами, які заподіюють глибоку шкоду. Для відновлення потрібне ціле життя».

Саллі Хітченер — англіканський священик і засновник Diverse Church, спільноти, що підтримує тисячу молодих ЛГБТ-християн у Великобританії. «Мій досвід спілкування із членами нашої організації говорить про те, що це було популярним останнім часом, — каже вона, — У дев’яності і нульові в кожному місті Великобританії була церква, яка цим займалася. Людей відправляли в США в цілодобові табори з впливом на багатьох напрямках, — говорить вона, — Одному хлопцеві, з яким я працювала, сказали, що у нього всередині щось злоякісне і пообіцяли, що це можна витягнути. я знаю людей, яким було запропоновано зняти весь свій одяг у великих групах, які потім на них кричали».

Бог знає, скільки майбутніх єпископів, священиків і милих старих леді ми втратили, тому що ми не дозволяли їм бути тими, хто вони є

«Але більшість із тих, хто пережив конверсійну терапію у Великобританії, проходять через це вранці в неділю, під час регулярних церковних служб. Люди, які повинні заохочувати віру, роблять навпаки. Бог знає, скільки майбутніх єпископів, священиків і милих старих леді ми втратили, тому що ми не дозволяли їм бути тими, хто вони є».

Шурка врешті-решт знайшов сміливість покинути конверсійну терапію. «Сьогодні у мене чудові стосунки з моєю матір'ю, батьком і сестрами», — говорить він. Він перебуває у «найбезпечніших стосунках у моєму житті» з чоловіком. Його нова релігія — це активізм. Як він це зробив? «Я жодного разу не зустрів когось, хто змінився, — каже він, — Зрештою, я просто пішов. Це було шість років тому. Я переживав багато болю протягом тривалого часу. Було неймовірною пригодою виявити, що зі мною все в порядку «.

Переклад НВ

Показати ще новини
X