Зброя, здатна змінити хід війни на Донбасі. Знайомтеся, протитанкові комплекси Javelin

2 березня, 11:12
16325
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Держдеп США схвалив продаж ракет і пускових установок Javelin в Україну. Загальна вартість - $47 мільйонів. Редакція НВ дізналася, що це за протитанкові комплекси, які можуть змінити хід війни на Донбасі.

Військові стратеги Пентагону переконані, що відправка ракетних комплексів в Донбас зробить українську армію більш маневреною.

Фото: wikipedia.org Фото: wikipedia.org


Протитанкова система Javelin призначена для знищення бронетехніки, захищених об'єктів, типу бункер, ДОТ, ДЗОТ і низколетюих малошвидкісних цілей - вертольотів, БПЛА.

Ракета комплексу Javelin оснащена інфрачервоною головкою самонаведення, що дозволяє користуватися зброєю за принципом "вистрілив-забув", тобто самонаведення. Ракета виконана з крилами, що розкриваються, за класичною аеродинамічною схемою.

Javelin здатний атакувати цілі безпосередньо і зверху, що в поєднанні з потужною тандемною кумулятивноб БЧ дозволяє без особливих зусиль вражати всі сучасні танки. А система "м'якого пуску" також дозволяє стріляти з закритих приміщень.

Вартість комплексу при закупівлі для армії і морської піхоти США становить близько 73 тис. доларів в цінах 1992 року. У цінах 2013 року ця сума наближається до 100 тис. доларів, і Javelin стає найдорожчим комплексом ПТРК за всю історію створення і використання подібних комплексів.

За словами військогово експерта Валентина Бадрака, Україні дійсно необхідно високоточна зброя, необхідні системи високоточного ураження. Щоб системно знищувати броньовані засоби противника.


Фото: ru.wikipedia.org Фото: ru.wikipedia.org


Крім того, він зазначив, що такої зброї у Росії немає. Саме передова зброя Росії - це покоління чотири з двома плюсами, такі як літаки СУ-30, Су-35, вертоліт КА-52, наприклад, і різні озброєння такого плану.

Він також підкреслив, що Javelin - це четверте покоління зброї. Але, в принципі, вона може інтегруватися і в систему п'ятого покоління. Тому що, системи п'ятого покоління, вони діють не стільки на рівні самих систем ураження, скільки на рівні інтеграції в єдине інформаційне поле, яке організовується при веденні війни.

Якщо спростити, це означає, що і льотчик, і танкіст, і навідник-оператор ПТУР і, ще хтось, солдат окремий, той, хто перебуває на полі бою, всі знаходяться в єдиному інформаційному полі. Кожен, в режимі он-лайн, розуміють, що відбувається, хто на якому місці знаходиться, куди переміщається і, де знаходиться противник.


Фото: wikipedia.org Фото: wikipedia.org


Це інформаційне поле дозволяє злагоджено діяти, і, воно замінює можливості багаторічних навчань, тренувань і всього іншого.

І хоча спочатку комплекси зроблені так, щоб їх міг переносити один солдат. Однак в США вважають, що в Україні було б правильніше встановлювати Javelin на автомобілі. Це дозволило б більш ефективно боротися проти танків.

Новое Время

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 10:55

article_img
Хакери зламали мережу дипломатичного спілкування ЄС і кілька років викрадали дані - NYT

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися