Завдяки гучному флешмобу Ice Bucket Challenge учені відкрили новий ген

27 липня 2016, 21:31
Протягом липня 2014 року, коли розпочався благодійний флешмоб, який пройшов у багатьох країнах з обливанням крижаною водою Ice Bucket Challenge, було зібрано $115 млн, гроші допомогли в науковому відкритті, пише Російська служба Бі-Бі-Сі

Зібрані кошти розподілили між кількома науковими групами, які досліджують нейродегенеративні захворювання. Одна з груп – проект MinE - домоглася позитивного результату: дослідники відкрили ген NEK1. Він відповідає за розвиток бокового аміотрофічного склерозу (БАС) також відомий як хвороба Лу Геріга.

Відео дня

Вчені досліджували геноми 15 тисяч осіб, померлих від БАС і їх здорових родичів. Таким чином проекту MinE вдалося на гроші, зібрані з допомогою флешмобу, відкрити новий ген.

Нагадаємо, Ice Bucket Challenge отримав неймовірну популярність і швидко поширився по світу. Головною ідеєю ініціатори флешмобу задумували збір коштів для наукових досліджень нейродегенеративних хвороб. Всього на зібрані гроші вдалося проспонсорувати шість наукових проектів.

КористувачіFacebook завантажили понад 17 млн відео з хештегом #IceBucketChallenge.

Хвороба Лу Геріга – це прогресуюча деградація м'язів, з часом вона поширюється по всьому тілу. Однак її діагностують у 30 тисяч чоловік щорічно (приклад США),тоді як приміром, хворобу Альцгемера – у понад 5 млн осіб. Тому фармацевти не розвивають дослідження в цьому напрямку.

Однак флешмоб також викликав критику тому, що люди приймали тільки зовнішню умова - облитися холодною водою, не вносячи пожертвувань. Також з'являлися експерименти на цю тему.

Показати ще новини
Радіо НВ
X