Залізобетонний гігант. 12 фактів про найдовший міст у світі

0 коментувати
Довжина мосту складає 55 км
Фото: hzmb.hk

Довжина мосту складає 55 км

У 2018 році Гонконг і Макао з'єднає 55-кілометровий Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge - найдовший міст над водою у світі.

Журнал Новое Время наводить 12 фактів про нього.

1. Міст розташований у Китаї в дельті Перлинної річки. Його спроектувала британська Arup Group, а побудувала китайська China Communications Construction Co.. Вартість будівництва склала $11 млрд.

2. Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge почали будувати у 2009 році, а закінчили у 2017. Однак введення його в експлуатацію затримується через узгодження механізмів здійснення прикордонного контролю, оскільки Гонконг і Макао є спеціальними адміністративними районами КНР. Ділянка мосту підконтрольна Гонконгу становить 12 км, а підконтрольна Макао - 13,9 км.

3. Довжина мосту складає 55 км. Він скоротить час у дорозі між Гонконгом і Макао до 30 хвилин. Зараз автомобілі здійснюють 200-кілометровий об'їзд по мосту Хумень на півночі, на що йде 3,5 години.

4. Складний міст складається з декількох окремих ділянок - основний міст (22,9 км), підводний тунель (6,7 км), штучні острови, пункти прикордонного контролю, ділянки мостів, які з'єднують основний міст із Макао та Гонконгом.

5. Два штучні острови, на яких розташовані в'їзди в тунель, обладнані різною інфраструктурою для водіїв і транспорту. Кожен острів укріплений 120 сталевими палями діаметром 22,5 м і висотою 55 м кожна.

6. Підводний тунель максимальною глибиною понад 40 м є найдовшим у Китаї, а також єдиним у світі тунелем у відкритому морі.

7. Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge містить також три секції вантового (підвісного) моста із прольотами довжиною від 280 метрів до 460 метрів для вільного проходження морських суден.

8. Висота мосту над водою 5,1 м, його максимальна ширина - 33,1 м, ширина тунельної ділянки - 14,2 м. Загальна площа поверхні основної ділянки моста - понад 700 тисяч квадратних метрів, що приблизно дорівнює площі 98 футбольних полів НСК Олімпійський у Києві.

На двох штучних островах розташовані в'їзди в тунель. Острови обладнані інфраструктурою для водіїв та транспорту / Фото: hzmb.hk

9. Автомобілі на мосту будуть рухатися по двох трисмугових автомагістралях у кожному з напрямків. Швидкість руху складе до 100 км/год. Пропускна спроможність мосту - 11 автомобілів на хвилину. До 2035 року вона має зрости в чотири рази і скласти 40 автомобілів на хвилину.

10. На будівництво основної частини мосту пішло 400 тисяч тонн сталі, що у 55 разів більше, ніж було потрібно на зведення Ейфелевої вежі (7,3 т).

11. Гарантійний термін експлуатації мосту 120 років.

12. Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge витримає пориви вітру швидкістю до 180 км/год, удар вантажного судна вагою 300 тис. т та землетрус магнітудою 8 за шкалою Ріхтера.

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу Новое Время - №2 від 19 січня 2017 року

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: