За тиждень трубу "з'їдає". Білорусь підрахує суму збитків від "брудної" нафти з РФ - Лукашенко

11 травня 2019, 15:19

Білорусь підрахує суму збитків від транзиту забрудненої російської нафти трубопроводом Дружба.

Про це повідомив президент Білорусі Олександр Лукашенко під час спілкування з журналістами, передає БЕЛТА.

"Розхлябаність і розхитаність на території Росії (а це тисячі кілометрів) - і величезна труба була забруднена отруйною нафтою. За тиждень навіть трубу, якою прокачується нафта, на 4-5 мм, як кажуть фахівці, з'їдає", - сказав він.

Відео дня

За словами Лукашенка, сума збитків стане відома після ревізії нафтопереробних заводів.

"Ми недоотримали певний прибуток, валютну виручку, транзит - ми величезні гроші втратили. Це сотні мільйонів доларів. Журналісти часто цю суму називають, вони недалеко від істини", - додав президент Білорусі.

Лукашенко зазначив, що питання компенсації білоруській стороні з президентом РФ Володимиром Путіним не обговорювалося, однак той визнав завдані збитки.

"Він публічно визнав, що це величезний збиток. Який? Фахівці визначать. Думаю, росіяни не повинні це оскаржувати. Що, ми з росіянами підемо судитися з цього питання? Думаю, ми розберемося, хто кому що винен", - підсумував глава Білорусі.

Нагадаємо, Белнефтехим повідомив про постачання забрудненої нафти з РФ ввечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходила по нафтопроводу Гомельтранснафта Дружба, перевищувало "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - ВАТ Мозирський НПЗ і ВАТ Нафтан - майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки. Прокачування якісної нафти від російської ЛВДС Унеча в сторону білорусько-російського кордону і ЛВДС Мозир почалося 29 квітня.

Показати ще новини
Радіо NV
X